Leto a deti: V akom oblečení sa budú bábätká cítiť pohodlne?

by spravca

Čo obliecť bábätku počas horúcich letných dní? Toto je otázka, ktorú si kladie nejedna mamička. Na jednej strane sa bojíme, aby sa naši drobci neprehriali, no tiež nechceme, aby prechladli. Ako teda obliecť malé dieťatko tak, aby sa cítilo komfortne?

Pozor na hlavičku bábätka – čiapočka nesmie chýbať!

Hoci aj v lete sa môže dočasne ochladiť a prekvapí nás búrka či silnejší vietor, v zásade platí, že v priemernom teplom lete stačí malým bábätkám ľahšie oblečenie. Ideálne sú bavlnené body, prípadne tenké nohavičky či praktické opaľovačky (body a nohavičky v jednom). Na hlavičke postačia tenké bavlnené čiapky pre deti, letný klobúčik či šatky pre bábätká. Keďže hlavička malých detičiek je často bez vláskov, hrozí spálenie. A naopak, ak mierne pofukuje, letná čiapočka zabráni prechladnutiu.

Oblečenie na leto pre najmenšie deti

Pokiaľ ide o zvyšok odevu, ponožky bábätko môže, no nemusí mať. Ak je veľmi teplo, pokojne môže byť aj bosé, obzvlášť v kočiari. Taktiež mu netreba rôzne štýlové mini topánky, keď je vonku príliš teplo. Hrozí totiž zaparenie nožičiek, prvoradý je preto komfort dieťatka, nie štýl.

Mnohé mamičky balia bábätká aj počas horúceho leta do perinky, čo je celkom zbytočné, ba až riskantné, nakoľko opäť hrozí prehriatie bábätka.

Na leto je najvhodnejšie oblečenie, či už pre chlapcov alebo malé dievčatá, z prírodných materiálov a vo svetlejších odtieňoch. Vyhnúť sa je treba najmä umelým vláknam, ktoré nedostatočne prepúšťajú vzduch a prispievajú k väčšiemu poteniu.

Teplotné zmeny aj počas leta – Buďte na to pripravení!

Mamičky bábätiek musia byť pripravené na všetko. Aj preto je fajn mať pri sebe, nech už sa vyberú s dieťatkom kamkoľvek, viac rozličných kúskov oblečenia. Rizikové sú najmä prechody z horúčavy von do klimatizovaných interiérov, na ktoré malé deti veľmi citlivo reagujú, po prechode do klimatizovaného priestoru je preto vhodné obliecť bábätku tenší bavlnený kabátik s dlhým rukávom aj tenké nohavice či poldupačky. V klimatizovaných priestoroch by malo mať bábätko aj čiapočku a ak je v kočíku, môžete ho prekryť tenkou dekou či bavlnenou plienkou.

A rozhodne je fajn mať si oblečenie navyše kam uložiť, mamičky preto istotne ocenia praktické úložné priestory či košíky od 3 sproutss milými motívmi, no najmä vysoko funkčné a zhotovené z prírodných, vysoko kvalitných materiálov, ktoré sú ideálne na cesty s vaším bábätkom.

 

You may also like