Ako osvetliť obývačku s vysokým stropom?

Ako osvetliť obývačku s vysokým stropom?

by spravca

Splnili ste si sen o veľkej obývačke s vysokým stropom, ale máte problém s výberom svietidla? Stavte na dizajnové lustre, ktoré rovnomerne rozptyľujú svetlo a dodávajú miestnostiam ten pravý, štýlový šmrnc.

Viete, ktorá izba v dome alebo byte je srdcom domácnosti? Je to obývačka. Nielenže v nej radi oddychujeme, leňošíme, ale hlavne trávime čas s rodinou a zabávame sa s priateľmi, ktorí k nám zavítajú na návštevu. Pri jej zariaďovaní je dôležitá praktickosť, ktorá sa nevzťahuje iba na pohodlný gauč či funkčnú komodu, ale aj vyhovujúce osvetlenie. Nikto predsa nechce sedieť v kúte, šere alebo silnom svetle, ktoré pôsobí nepohodlne a oči sú kvôli nemu zbytočne napínané či zaťažované.

Lustre z e-shopu Estilofina prinášajú do obývacej izby s vysokými stropmi príjemné osvetlenie, ktoré navodí nielen útulné teplo domova, ale štýlovými prvkami dodá priestoru osobitý charakter a eleganciu.

Luster Barisimo S biely - Skladom na SK
Luster Barisimo S biely – Skladom na SK

Luster Barisimo S biely – Skladom na SK

Veľké priestory s dizajnovým lustrom 

Vyzerajú skvele, pôsobia elegantne a vzdušne. Presne také sú vysoké stropy, ktoré uchvátia pocitom otvoreného priestoru. Typické sú pre moderné rodinné domy s mezanínom (medziposchodím) a staršie byty v historických alebo priemyselných objektoch. Dosahujú výšku tri metre a viac.

Optimálnym stropným svietidlom v týchto priestoroch, je luster. Ramená so 4, 6, 8 a viac svetelnými zdrojmi ponúkajú dostatok svetla pre vytvorenie tej pravej atmosféry. Okrem využitia v obývacej izbe im nájdete miesto aj v spálni alebo jedálni.

Drevený, kovový alebo krištálový luster?

V ponuke e-shopu Estilofina nájdete lustre vyrobené z kombinácie viacerých materiálov, čo umožňuje vytvoriť jedinečné a zaujímavé dizajny.

Dizajnový luster Sabella 75 cm zlatý
Dizajnový luster Sabella 75 cm zlatý

Dizajnový luster Sabella 75 cm zlatý

Najpopulárnejšie sú kovové lustre, hlavne pre svoju životnosť a schopnosť prispôsobiť sa rôznym štýlom. Môžu byť vyrobené z mosadze, bronzu, železa, niklu alebo medi.

Sklo nikdy nevyjde z módy. Sklenené lustre pôsobia elegantne nielen vďaka svojim tvarom, ale aj matnému, farebnému alebo extravagantnému prevedeniu.

Ak máte byt alebo dom ladený do štýlu boho, vidieckeho, vintage alebo škandinávskeho, dreveným lustrom s prirodzeným vzhľadom nič nepokazíte.

A zabúdať netreba ani na krištáľové lustre v striebornom, mosadznom alebo zlatom prevedení, ktoré sa hodia do industriálne alebo rococo ladeného interiéru. Každý krištál poskytuje svoj vlastný efekt a lesk, vďaka čomu sú symbolom luxusnej elegancie.

Dizajnové lustre z e-shopu Estilofina sú výnimočnými a praktickými prvkami, ktoré rozžiaria každú domácnosť. Ak stále váhate nad kúpou vhodného osvetlenia, teraz je ten správny jarný čas zdôrazniť váš štýl.

You may also like