Kuny a ich usídlenie sa v automobile Mimoriadne ostražité zviera, kuna, sa rýchlo pohybuje medzi stromami a po zemi taktiež. Vysoká rýchlosť metabolizmu si vyžaduje pravidelné kŕmenie a zdá sa, že kuna neustále loví. Okrem obdobia rozmnožovania nie sú kuny spoločenské s inými zvieratami rovnakého druhu a tieto zvieratá vedú väčšinou samotársky život. Vedeli ste, že vie plávať a tento druh často loví okolo horských potokov? Druh je teritoriálny počas väčšiny roka a samce sú o niečo väčšie ako samice. Kuna často vyhľadáva dočasný brloh, aby si po kŕmení oddýchla. Niekedy kuna skáče zo stromu na strom a dostupné stromy využíva aj ako útočisko pred prenasledovaním. Kuny využívajú rovnaký typ biotopu, aký vyžadujú veveričky obyčajné a zdá sa, že veveričky sú v mnohých oblastiach dôležitou súčasťou zimnej potravy kuny. Kuny a ich význam v prírode • Kuny boli historicky lovené pre svoju kožušinu, ktorá je cenená pre svoju jemnosť, odolnosť a atraktívne sfarbenie. • Kuny ako predátori pomáhajú redukovať populácie malých cicavcov a hmyzu, čím prispievajú k rovnováhe ekosystému, v ktorom žijú. • Kuny označujú svoje územia pachovými žľazami a vyznačujú akési hranice, aby odradili potenciálnych votrelcov. V prípade potreby tvrdo bránia svoje územie. • Kuna lesná sa vôbec nebojí samotných vrcholkov stromov, môže sa ľahko pohybovať z vetvy na vetvu a maximálna dĺžka skoku zvieraťa môže dosiahnuť štyri metre. Dokonca aj na povrchu zeme môže skákať. Kuna pod kapotou auta – ako sa jej zbaviť? Pýtate sa, ako sa zbaviť kuny? Unikátny pulzný ultrazvukový odpudzovač kún do auta pre automobily vyrábaný v Českej republike generuje silné ultrazvukové pulzy špecifického tvaru, ktoré sú pre drobné hlodavce a kuny veľmi nepríjemné, takže po krátkom čase priestor auta opúšťajú. Kuna v aute, či hlodavce nie sú prístrojom usmrtení, ani poranení. Ide u humánne a bezpečné riešenie pre šoférov, ale aj všetkých ľudí, ktorí musia kuny zo svojho domu odplašiť. https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/marten-lurks-besides-car-cable-bitten-2052702857

Kuny a ich usídlenie sa v automobile

by spravca

Mimoriadne ostražité zviera, kuna, sa rýchlo pohybuje medzi stromami a po zemi taktiež. Vysoká rýchlosť metabolizmu si vyžaduje pravidelné kŕmenie a zdá sa, že kuna neustále loví. Okrem obdobia rozmnožovania nie sú kuny spoločenské s inými zvieratami rovnakého druhu a tieto zvieratá vedú väčšinou samotársky život.

Vedeli ste, že vie plávať a tento druh často loví okolo horských potokov? Druh je teritoriálny počas väčšiny roka a samce sú o niečo väčšie ako samice. Kuna často vyhľadáva dočasný brloh, aby si po kŕmení oddýchla. Niekedy kuna skáče zo stromu na strom a dostupné stromy využíva aj ako útočisko pred prenasledovaním. Kuny využívajú rovnaký typ biotopu, aký vyžadujú veveričky obyčajné a zdá sa, že veveričky sú v mnohých oblastiach dôležitou súčasťou zimnej potravy kuny.

Kuny a ich význam v prírode

  • Kuny boli historicky lovené pre svoju kožušinu, ktorá je cenená pre svoju jemnosť, odolnosť a atraktívne sfarbenie.
  • Kuny ako predátori pomáhajú redukovať populácie malých cicavcov a hmyzu, čím prispievajú k rovnováhe ekosystému, v ktorom žijú.
  • Kuny označujú svoje územia pachovými žľazami a vyznačujú akési hranice, aby odradili potenciálnych votrelcov. V prípade potreby tvrdo bránia svoje územie.
  • Kuna lesná sa vôbec nebojí samotných vrcholkov stromov, môže sa ľahko pohybovať z vetvy na vetvu a maximálna dĺžka skoku zvieraťa môže dosiahnuť štyri metre. Dokonca aj na povrchu zeme môže skákať.

Kuna pod kapotou auta – ako sa jej zbaviť?

Pýtate sa, ako sa zbaviť kuny? Unikátny pulzný ultrazvukový odpudzovač kún do auta pre automobily vyrábaný v Českej republike generuje silné ultrazvukové pulzy špecifického tvaru, ktoré sú pre drobné hlodavce a kuny veľmi nepríjemné, takže po krátkom čase priestor auta opúšťajú. Kuna v aute, či hlodavce nie sú prístrojom usmrtení, ani poranení. Ide u humánne a bezpečné riešenie pre šoférov, ale aj všetkých ľudí, ktorí musia kuny zo svojho domu odplašiť.

You may also like