Ako si pri cestovaní poistiť rizikové športy?

by spravca

Nie každý chce dovolenku preležať pri mori. Sú medzi nami aj takí, ktorí sa najlepšie odreagujú pri adrenalínových aktivitách a športoch. Na jednej strane môžete takto získať skvelé zážitky, na druhej sa však nevyhnete riziku úrazu alebo zranenia.  Zodpovedný adrenalínový nadšenec určite nenechá nič na náhodu a nebude chcieť zanedbať ani cestovné poistenie. Základné poistenie na cesty však rizikové aktivity nekryje. Ako sa to dá riešiť?

Bez pripoistenia ani na krok

Dovolenkárom, ktorí sa na dovolenke chcú venovať nebezpečným alebo adrenalínovým športom, klasické cestovné poistenie stačiť nebude. Je potrebné pripoistiť si aj športové aktivity, pričom toto pripoistenie zahŕňa aj výkon rizikových alebo súťažných športov. Pri výbere však buďte zvlášť opatrný, pretože každá poisťovňa definuje rizikové športy inak. Konkrétny šport, ktorý si chcete pripoistiť, môže jedna poisťovňa v pripoistení zahŕňať, zatiaľ čo druhá nie. Pri výbere správnej ponuky vám preto najlepšie pomôže online porovnanie cien na www.cestovne-poistenie-online.sk . Po zadaní jednotlivých údajov si vo vygenerovanom prehľade môžete ľahko zobraziť aj podrobnosti jednotlivých pripoistení, kde nájdete aj podrobný výpis všetkých rizikových športov, na ktoré sa dané pripoistenie vzťahuje.

Pozor na výluky

Netreba zabúdať ani na výluky z poistenia. Ak výkon rizikových športov síce máte poistený, ale úraz či nehoda sa vám stane pod vplyvom alkoholu, s poistným plnením od poisťovne sa môžete rozlúčiť. Pri odchode do exotických krajín taktiež nezabudnite na povinné a odporúčané očkovania a ak sa chystáte do hôr, poistenie záchranných akcií horskej služby by vo vašom poistnom balíku taktiež nemalo chýbať. Ponuka pripoistení k cestovnému poisteniu je dnes naozaj široká a vyberú si aj nároční a aktívni dovolenkári. Preto stále platí zásada, že zbytočne riskovať sa neoplatí. Nikdy neviete, kedy vaše cestovné poistenie pre vás môže byť šťastím v nešťastí. Dobrá poistka môže stáť len pár eur, v prípade úrazu však bude na nezaplatenie.

Zdroj obrázka: pexels.com

You may also like