matrace s pur penou

Čím sú výnimočné matrace s pur penou?

by spravca

Prezradíme vám, v čom spočíva tajomstvo matracov obsahujúcich špeciálny typ peny. Aké sú ich vlastnosti, komu su určené a aké modely máte k dispozícii?

Čo by ste o PUR pene mali vedieť?

Súčasný trh ponúka rôzne kategórie matracov s odlišnými charakteristikami. Najmladším používateľom venované matrace pre deti, staršie generácie zas ocenia matrace pre seniorov a natrafíte tiež na luxusné, prípadne ortopedické matrace. Jedna z aktuálne dostupných kategórií je špecifická v tom, že jej základ tvorí takzvaná PUR pena alebo Eliocell. Táto pena má vyššiu objemovú hustotu, vzhľadom k čomu sa jej pôvodná tuhosť zásadne nemení ani po rokoch intenzívneho používania. Ide o moderný a kvalitný materiál s vynikajúcimi kopírovacími vlastnosťami, ktoré sa navyše časom dokážu aj zlepšiť. Vďaka tomu sa na týchto matracoch výborne vyspia tiež ľudia, ktorí majú nižšiu hmotnosť a budú si tak na matraci s PUR penou môcť dopriať zdravý a výživný spánok.

Kde sa dajú takéto matrace kúpiť?

Pri výbere vhodného matraca obsahujúceho tento typ peny môžete vychádzať z viacerých kritérií, ako sú napríklad rozmery matraca či jeho tuhosť v rozpätí stredná, tvrdá alebo obojstranná. V otázke nosnosti je u väčšiny matracov maximálnou akceptovateľnosťou hmotnosťou 120 kilogramov, nájdete však aj matrace s nosnosťou do 150 kíl. Štandardná výška matraca je zas 20 centimetrov. Čo sa cenovej dostupnosti týka, natrafíte tak modely s cenou už od 80 eur, ako aj matrace predávané za približne 480 eur. To je prípad tvrdého matraca Davinci Biodynamic s poťahom, ktorého základ tvoria aktívne liečivé minerály.

Ďalšie matrace z kategórie PUR peny zahŕňajú verzie Night Dream s tvrdším jadrom, Profil comfort s prateľným poťahom alebo Kingstone s funkciou aromaterapie prostredníctvom výťažkov z voňavej levandule. Tieto a ďalšie kvalitné matrace si môžete zadovážiť na stránke certifikovaného predajcu Matracentrum, ktorý sa zameriava na predaj matracov, roštov, vankúšov, paplónov a ďalšieho sortimentu vyrobeného slovenskou spoločnosťou Materasso. Takmer všetky matrace v ponuke sú dostupné skladom a tak sa dajú doručiť už v priebehu 48 hodín alebo do 5 pracovných dní. V prípade objednávky nad 150 eur navyše za poštovné neplatíte, máte ho totiž zadarmo.

You may also like