Ekonomické výhody upratovania kancelárií profesionálmi

Ekonomické výhody upratovania kancelárií profesionálmi

by spravca

Väčšina ľudí trávi v práci 8 a viac hodín. Nezriedka je vo firme niekoľko desiatok ľudí, ktorí každý deň donesú na topánkach alebo rukách nečistoty alebo vírusy a baktérie.

Veľká väčšina firiem ale kvalitné upratovanie podceňuje. Je obrovský nepomer medzi časom upratovania domácnosti, kde žije pár ľudí a vo firme, kde sa „premelie“ množstvo ľudí, od zamestnancov až po obchodných partnerov a klientov.

Zvýšená produktivita zamestnancov

Vaši zamestnanci sú spokojnejší, keď je pracovný priestor čistý a bez nahromadeného prachu a nečistôt. Vzduch nesmrdí  a dýcha sa zdravšie. Aj keď mnoho podnikateľov chápe potrebu neustáleho školenia zamestnancov a uznáva, že zdravá firemná kultúra je dôležitá, najdôležitejšiemu faktoru produktivity – čistému prostrediu – sa nemusí venovať veľa pozornosti.

V stenách podniku môže byť vzduch kontaminovaný časticami, ktoré neustále cirkulujú v klimatizačnom systéme. Výskum ukazuje, že znečistená kvalita vnútorného ovzdušia vedie k výraznému poklesu produktivity.

Zníženie šírenia chorôb – menej PN dní

Väčšina podnikateľov bojuje so šírením vírusu od medzi zamestnancami. Keď sú mnohí z vášho najcennejšieho tímu mimo kancelárie, výroba sa spomaľuje. Či už choroba ovplyvňuje váš predaj, dodávku alebo inú oblasť, je dôležité znížiť jej šírenie. Aj keď sú zamestnanci požiadaní, aby zostali doma, keď sú chorí, mnohí nerešpektujú túto požiadavku a potom prechádzajú kanceláriou a šíria vírus kontaktom s rôznymi povrchmi. Dôkladné, profesionálne čistenie je dôležitým faktorom pri udržiavaní zdravia vašich pracovných síl a môže pomôcť znížiť šírenie vírusu.

Pozitívny, profesionálny vzhľad

Vstúpiť do podniku, ktorý má zafarbený koberec, zaprášené stoly a preplnenými smetnými košmi, alebo vkročiť do podniku, ktorý vyzerá nedotknuto, vonia sviežo a očividne je čistý? Obraz, ktorý premietate zákazníkom, je dôležitým faktorom pre úspech vašej prevádzky. Chabý vzhľad vytvára dojem, že vaša firma vykonáva len povrchnú prácu. Elegantný a čistý vzhľad so vzduchom, ktorý je svieži, má jemný dopad na zákazníkov, klientov a návštevníkov vášho podniku – a zvyšuje dôveru vo vaše obchodné tovary alebo služby.

Dlhodobé úspory nákladov

Mnoho menej kompetentných spoločností na čistenie kancelárií vykonáva iba najzákladnejšie čistenia. Na skrinkách, policiach, žalúziách a v ťažko prístupných miestach zostáva prach. Nábytok potiahnutý textíliou vylučuje prach a pachy. Údržba vašej kancelárie by mala zahŕňať udržiavanie nábytku, regálov, pracovných stolov, podláh a iných priestorov. Kvalitné čistenie pomáha predchádzať silne zafarbeným a poškodeným kobercom s hlboko zanesenými nečistotami, ktoré je možné vyriešiť iba inštaláciou nového koberca s vysokými nákladmi. Úspory môžu byť z dlhodobého hľadiska značné, ak vložíte dôveru do rúk profesionálnej upratovacej firme.

You may also like