Ktoré povrchy ihrísk sú v lete najpríjemnejšie

by spravca

Chcete v lete viac športovať a neviete sa rozhodnúť ktorému športovému povrchu máte dať prednosť? Pripravili sme pre vás zoznam športových povrchov a ich správania pri vysokých teplotách.

Betón

Betóny na športovanie a si najhorší možný povrch v každom ročnom období. už len samotné behanie na betóne veľmi zaťažuje naše kĺby a často nám nepomôžu ani kvalitné bežecké topánky určené na tvrdý povrch.

Piesok

Piesok je obľúbeným povrchom napríklad pri hraní plážových loptových hier, medzi ktoré patrí a si najobľúbenejší volejbal. rozpálený piesok však dokáže veľmi bolestivo zaútočiť na naše bosé nohy a preto odporúčame používať nejakú volejbalovú obuv.

Tráva a umelá tráva

čerstvo pokosená tráva alebo umelá tráva je aj počas horúcich dní na dotyk veľmi príjemná. Nerozprávaj sa tak ako betón a preto je športovanie na nej oveľa príjemnejšie. Vo všetkých prípadoch však odporúčame používať topánky.

Antuka

Tenisové a bežecké povrchy sú najčastejšie potiahnuté takzvanou antukou. Tento špeciálny povrch je navrhnutý tak,aby vydržal akékoľvek vrtochy počasia a aby na ňom bolo možné športovať aj počas tých najhorúcejších dní.

Guma

Množstvo športovísk je v dnešnej dobe potiahnutých rôznymi formami gumených kociek. Ich veľkou nevýhodou je, že počas horúcich dní pri vysokej teplote výrazne zapáchajú umelinou. To nie je príjemné pri žiadnom športe.

 

 

You may also like