27 júna, 2019
172 Views
Komentáre vypnuté na Ktoré povrchy ihrísk sú v lete najpríjemnejšie

Ktoré povrchy ihrísk sú v lete najpríjemnejšie

Written by

Chcete v lete viac športovať a neviete sa rozhodnúť ktorému športovému povrchu máte dať prednosť? Pripravili sme pre vás zoznam športových povrchov a ich správania pri vysokých teplotách.

Betón

Betóny na športovanie a si najhorší možný povrch v každom ročnom období. už len samotné behanie na betóne veľmi zaťažuje naše kĺby a často nám nepomôžu ani kvalitné bežecké topánky určené na tvrdý povrch.

Piesok

Piesok je obľúbeným povrchom napríklad pri hraní plážových loptových hier, medzi ktoré patrí a si najobľúbenejší volejbal. rozpálený piesok však dokáže veľmi bolestivo zaútočiť na naše bosé nohy a preto odporúčame používať nejakú volejbalovú obuv.

Tráva a umelá tráva

čerstvo pokosená tráva alebo umelá tráva je aj počas horúcich dní na dotyk veľmi príjemná. Nerozprávaj sa tak ako betón a preto je športovanie na nej oveľa príjemnejšie. Vo všetkých prípadoch však odporúčame používať topánky.

Antuka

Tenisové a bežecké povrchy sú najčastejšie potiahnuté takzvanou antukou. Tento špeciálny povrch je navrhnutý tak,aby vydržal akékoľvek vrtochy počasia a aby na ňom bolo možné športovať aj počas tých najhorúcejších dní.

Guma

Množstvo športovísk je v dnešnej dobe potiahnutých rôznymi formami gumených kociek. Ich veľkou nevýhodou je, že počas horúcich dní pri vysokej teplote výrazne zapáchajú umelinou. To nie je príjemné pri žiadnom športe.

 

 

Article Tags:
Article Categories:
Pre dámy · Pre pánov

Comments are closed.