Micelárna voda – prečo jej povedať áno?

by spravca

Hľadáte niečo efektívne, jemné a citlivé pre vašu unavenú pokožku? Prezradím vám jedno tajomstvo. Existuje  prípravok určený práve pre vás a vašu každodennú starostlivosť o pleť, ktorý spĺňa tieto kritéria. Počuli ste už o micelárnej vode?

Micelárna voda a jej prínosy

Micelárna voda je veľmi vhodným kozmetickým prostriedkom pre dennodenné ošetrovanie a odličovanie citlivej pleti. Veľkou devízou micelárnej vody je spojenie zložiek odličovacieho mlieka, pleťového tonika a pleťovej vody do jedného celku. Ďalší veľký bonus spočíva v tom, že je ešte aj bezoplachová. Micelárne vody obsahujú molekuly zvané micely, ktoré zachytávajú a viažu na seba aj tie najjemnejšie a najdrobnejšie nečistoty z okolitého prostredia. To všetko bez pocitov pnutia, začervenania, vysušenia či mastného filmu na povrchu vašej pokožky.

Kľúčovým prvkom je určenie typu pleti

Micelárna voda ako taká by mala byť vhodná pre akýkoľvek typ pleti. Na trhu sa však nachádzajú aj prípravky v podobe micelárnych vôd špeciálne vyvinutých pre rôzne druhy problematickej pokožky. Micelárne vody Sensibio H2O sú určené pre zvlášť citlivú pokožku, micelárna vodu Hydrabio H2O zas pre dehydratovanú pleť. Ak trpíte mastnou pokožkou nielen v oblasti T zóny, siahnite po micelárnej vode Sébium H2O. Všetky tieto produkty pochádzajú z dielne firmy Bioderma a predstavujú špičku vo svojej kategórii. Môžete ich nájsť v sieťach lekární na celom Slovensku alebo na webovej stránke značky Bioderma.

Tolerancia nepozná hranice

Pleť je zrkadlom nášho zdravia, preto netreba opomenúť zdravý životný štýl a výber vhodnej kozmetiky pre každodenné používanie. Citlivá pokožka sa zaraďuje medzi fenomény dnešnej doby a treba jej venovať náležitú pozornosť. Je dobré si uvedomiť, že každý z nás má rozdielnu toleranciu na vonkajšie a vnútorné podnety, čo sa prejavuje aj na stave pleti. Prah tolerancie citlivej pokožky je oveľa nižší ako u pleti, u ktorej sa vybudovala prirodzená obranyschopnosť voči vonkajším faktorom (napr. UV žiarenie, vietor dážď, stres, atď.). Kozmetické prípravky značky Bioderma sú však schopné tolerovať akúkoľvek citlivosť pokožky.

Tipy ako používať micelárnu vodu

Micelárnu vodu môžete smelo zaradiť do svojej každodennej starostlivosti o pleť. Hodí sa ako súčasť dvojfázového čistenia, pre mnohé dámy a ženy je však micelárna voda hlavným prípravkom, ktorý pri čistení pleti používajú. Micelárne vody sú skvelou alternatívou v prípadoch, že v okolí nie je dostupný zdroj čistej vody. Prípravok poslúži napríklad pri dlhom cestovaní lietadlom, kedy si ním môžete osviežiť tvár a spríjemniť chvíle strávené na palube lietadla, kde väčšinou býva veľmi suchý vzduch.

You may also like