Nastal čas, aby Atlético Madrid vyhralo titul?

by spravca

Keď sa povie španielska Primera División, všetkým okamžite napadne dvojica futbalových gigantov FC Barcelona a Real Madrid. Práve tieto kluby každý rok bojujú v Španielsku o majstrovský titul a dlhodobo patria k tomu najlepšiemu, čo La Liga ponúka. V tejto sezóne sa ale o Reale Barce hovorí o niečo menej. Nedarí sa im herne, čo sa snažia využiť ďalšie kluby. Predovšetkým Atlético Madrid vyzerá v tomto ročníku naozaj dobre a nebolo by prekvapením, keby Rojiblancos v máji dvíhali nad hlavu majstrovskú trofej španielskeho futbalu. 

Atlético Madrid využíva, že väčšina mediálneho priestoru v Španielsku patrí Realu Madrid a Barcelone. Áno, popularita tohto madridského klubu je značne nižšia, či už v samotnej krajine alebo celkovo vo svete, ale s mediálnou pozornosťou prichádza tlak a tlak, ktorý je vytváraný na Biely balet alebo Blaugranas, je niekedy naozaj neúnosný. V aktuálnej sezóne to veľmi dobre vidieť, v Barcelone riešia nadnesene povedané všetko možné okrem futbalu.

Klub opustil prezident José Maria Bartomeu, na jar budú nové voľby, tím chce opustiť kapitán a hrajúca legenda Lionel Messi, finančný stav Barcelony taktiež nie je najlepší, káder je úzky a veľa hráčov je zranených. Stále viac a viac to začína vyzerať, že Barca môže na titul v tomto ročníku zabudnúť.

A Real Madrid? Tréner Zinedine Zidane čelí veľkej kritike, pretože Madridčania vždy patrili medzi tímy, ktoré hrali krásny futbal a ľudí bavili. Teraz to tak nie je, často to vyzerá, že Merengues sú zakríknutí, čo sa ukazuje hlavne v Lige majstrov. V španielskej lige sa im zatiaľ darí často vyhrávať, ale nepôsobia ani zďaleka sebavedomým dojmom.

Vo veľkej miere sa diskutuje o tom, že vedenie Realu nedokázalo nahradiť hviezdneho Cristiana Ronalda, ktorý v roku 2018 odišiel do Talianska, do Juventusu Turín. A v čase, keď Barcelona a Real Madrid nepodávajú svoje najlepšie výkony, prichádza priestor pre kluby ako Atlético Madrid, FC Sevilla či Villarreal alebo Valencia. Predovšetkým prvý menovaný celok pôsobí naozaj pripravene.

Aj keď v zápasoch proti Realu Madrid a Barcelone Atlético stále nie je favoritom a služby, ktoré poskytujú stávky naživo predstavujú na Rojiblancos kurzy na úrovni 2,5 – 3,3, tak zverenci Diega Simeoneho už jasne dokázali, že s nimi treba počítať a hráči ako Luis Suarez, Diego Costa alebo Joao Felix majú dostatok potenciálu na to, aby dokázali odomknúť obranu každého súpera. K tomu prirátajme, že Atlético má najlepšieho brankára na svete, alebo teda jedného z najlepších, slovinského reprezentanta Jana Oblaka. A v obrance Colchoneros je uruguajský stopér José Maria Gimenez, ktorého by chceli získať skoro všetky európske veľkokluby.

Ešte do konca ročníka bude odohratých množstvo zápasov, ale už teraz je jasné, že spomedzi všetkých španielskych klubov je hlavným adeptom na zisk majstrovského titulu práve Atlético Madrid. Nie je to tak dávno, čo Simeone a jeho zverenci dokázali narušiť hegemóniu Realu Madrid a FC Barcelona. Písal sa ročník 2013/2014, kedy Rojiblancos po skvelých výkonoch dokráčali k zisku ligového prvenstva. Teraz, po siedmych rokoch by situácia mohla byť obdobná. Nevyzerá to totiž, že či už Real Madrid alebo Barcelona by sa mohli rozbehnúť. A Atlético rozbehnuté už je.

 

You may also like