Prečo je dobré hĺbkovo čistiť matrace?

Prečo je dobré hĺbkovo čistiť matrace?

by spravca


V posteli trávime denne približne 8 hodín. Do roka je to spolu 122 dní. Predstavte si 4 mesiace byť na jedinom mieste nonstop.
Olej v aute meníte každý rok, aby sa neznehodnotil motor a auto šliapalo ako hodinky. Tak prečo by ste pre seba nemali spraviť niečo, čo priamo ovplyvní váš spánok a život ako taký?

Predstavíme vám niekoľko podstatných výhod hĺbkového tepovania matracov.

Odstraňovanie nežiadúceho zápachu

Matrace môžu absorbovať pachy z tela, potu a iných faktorov a to predovšetkým v lete. Ak dovolíte svojmu štvornohému miláčikovi spať s vami v posteli, je problém ešte vypuklejší. Hĺbkové čistenie môže pomôcť odstrániť tieto pachy a zanechať matrac svieži a čistý.

Eliminácia alergénov

Matrace takmer určite obsahujú alergény, ako sú peľ, prach a roztoče, ktoré môžu spôsobiť alergické reakcie a problémy s dýchaním. Hĺbkové čistenie môže pomôcť odstrániť tieto alergény a zlepšiť kvalitu ovzdušia v spálni. Kvalitný vzduch v spálni má za následok aj kvalitnejší spánok, čo sa pozitívne prenáša aj do vášho bežného života.

Vedeli ste, že?
Človek stratí cez noc 0,5gr kože. Zdá sa to málo, ale berte na vedomie, že koža je ľahká a ide o odumretú a vysušenú kožu. Čím dlhšie ostáva matrac nevyčistený, tým sa viac dostáva hlbšie do matraca. Tu pomôže len vysokotlakové tepovanie s ohrevom, ktoré odstráni aj mastnotu z matraca.

Riziko ochorení

Baktérie a vírusy sa môžu rozmnožovať v matraci a spôsobovať infekcie, choroby a kožné a dýchacie problémy. Hĺbkové profesionálne čistenie môže pomôcť odstrániť tieto mikróby a znížiť riziko chorôb.

Zlepšenie trvácnosti matraca

Správne hĺbkové čistenie matraca má za následok jeho dlhšiu životnosť. Matrac je viac prevzdušnený a zdravší. Jednotlivé vrstvy obsahujú menej potu, kože a mastnoty a matrac tak môže slúžiť svojmu účelu dlhšiu dobu.

Ak váš matrac už po rokoch doslúžil,  oslovte renomovaného špecialistu na matrace, ktorý  vám odporučí ten najvhodnejší matrac pre vašu výšku, váhu, anatómiu. Kvalitné matrace ponúka  Štúdio spánku a pohodlia zo  Žiliny.

You may also like