Tipy na výber zásnubného prsteňa

by spravca

Výber zásnubného prsteňa nemusí byť hrozná udalosť. Cez štýly, kamene a veľkosť vám pomôžeme vyriešiť všetky kľúčové detaily, ktoré potrebujete vedieť.

Ako mám vedieť, čo sa jej bude páčiť?

Ak si nie ste istý, či poznáte jej štýl, opýtajte sa jej priateľov, jej matky, jej sestry – ale iba ak veríte ich úsudku. Posledná vec, čo by ste pre ňu chceli, je, aby odhalili vaše plány.

Inšpirujte sa jej štýlom obliekania a šperkmi, ktoré nosí.

Ako mám zistiť jej veľkosť (a je to skutočne dôležité)?

Rovnako ako ona bude chcieť ihneď nosiť svoj zásnubný prsteň a nikdy ho neodložiť, nie je to koniec sveta, ak budete musieť upraviť jeho veľkosť. Najlepším spôsobom, ako nájsť jej veľkosť, je ukradnúť jej na chvíľku prsteň, ktorý skutočne nosí na prstenníku (najbližšie k malíčku), zobrať ho do klenotníctva a nechať si zistiť veľkosť prsteňa.

Čo ak sa jej nebude páčiť?

To skutočne závisí od nej. Buď nič nepovie, v tom prípade to nie je problém a môže vám to byť blažene ľahostajné, čo chce a potrebuje, alebo vám to povie. Prípadne to uvidíte na jej pohŕdavej tvári. Nie je to koniec sveta. Rovnako je tu vždy možnosť výmeny, či menej pravdepodobného vrátenia peňazí –hlavne sa dohodnite ešte predtým, ako ho vrátite. Neberte si to však príliš osobne. Je pravdepodobné, že ona premýšľala celú večnosť, ako má vyzerať jej diamantový prsteň.

Musím jej kúpiť diamantový zásnubný prsteň, alebo môžem vybrať iný drahokam?

Nielenže farebné drahokamy sú skutočným oživením, ale získavajú na hodnote a oplatí sa do nich investovať. Väčšina žien nosí svoj zásnubný prsteň každý deň, takže vyberajte  tvrdšie a odolnejšie kamene. Diamanty sú najtvrdšie, ale napríklad smaragd je relatívne mäkký a nie je vhodný na každodenné nosenie.

Koľko by som mal minúť?

Existuje veľa mýtov o tom, koľko násobkov vášho mesačného platu by mal stáť zlatý prsteň, ale vy poznáte svoju finančnú situáciu lepšie než hocijaký náhodný výpočet. Jediným pravidlom je, aby vám to vyhovovalo. Ak si to nemôžete dovoliť, nemíňajte príliš veľa. Ak chcete rozhadzovať, tak pri tomto nákupe míňajte len mierne.

You may also like