Vyvarujte sa nesprávnemu výberu komína

by spravca

Vedeli ste o tom, že zákazníci si najčastejšie „lámu“ hlavu nad tým, ako vybrať správny komín? Totiž, výber nie je vôbec taký jednoduchý, ako sa môže spočiatku zdať, a práve preto je dôležité vyvarovať sa chybám, ktoré by mohli zásadne skomplikovať inštaláciu komína ako takého. Z tohto dôvodu je nutné zamerať sa na aspekty, ktoré sú pri výbere komína kľúčové. Tak na čo by ste nemali zabudnúť ani vy?

Výber materiálu nepodceňte v žiadnom prípade

Dôležitá je kvalita materiálu, a to nielen pri výbere komínu, ale v podstate akéhokoľvek produktu, od ktorého očakávate vysokú životnosť a prvotriednu funkčnosť. Najčastejšie sa komíny stavajú z keramických tvárnic a s komínovou vložkou pre cenovú dostupnosť a dobrú izolačnú schopnosť. Tehlový komín je vhodný pre domy, ktoré sú postavené z tehál, a to najmä kvôli výbornému izolačnému efektu domu. Komíny z pálených tehál nie sú vhodné pre súčasné novostavby, dokonca i staršia stavba v mnohých prípadoch vyžaduje inštaláciu nového komína!

Vyvarujte sa neoverenému predajcovi!

Pri kúpe komína by ste mali jednoznačne vedieť, odkiaľ pochádzajú jednotlivé komponenty, a teda či je vami zvolený predajca skutočne dôveryhodný vzhľadom k tomu, že komínový systém špičkovej značky ZOP tvorí jeden celok. Pokiaľ by ste mali skôr či neskôr riešiť reklamáciu, tento údaj vám to podstatne uľahčí. Ideálny je teda výber firmy s pozitívnymi referenciami od klientov, no to nie je všetko. Informujte sa, či vám firma dokáže poradiť s otázkou výstavby alebo výberu komína, prípadne či poskytuje certifikovanú montáž a odborné poradenstvo. Dôležitá je tiež dĺžka poskytovanej záruky a pôsobnosť na slovenskom, prípadne zahraničnom trhu. Inými slovami povedané, vyvarujte sa neovereným predajcom, ktorých komín či akýkoľvek iný produkt nemusí spĺňať ani vaše minimálne požiadavky, a tomu sa chce vyhnúť pochopiteľne každý z nás, no nie?

 

You may also like