5 tipov diplomovej práce, ktoré komisia neznáša

by spravca

Vyberáte si tému diplomovej práce a neviete sa rozhodnúť? V dnešnom článku si spoločne prejdeme 5 tipov práce, ktoré sú naozaj nezmyselné a členovia hodnotiacej komisie majú voči nim doslova averziu. Nevyberte si omylom jednu, veľmi by ste to oľutovali.

Opisy metód a postupov

Diplomovka, v ktorej len opisujete rôzne metódy a postupy, je riadne pomýlená. Ak by sa ešte jedlo o bakalársku prácu, dalo by sa to pochopiť. Ak chcete písať kompilát o tom, ako niekto postupuje v nejakej vedeckej metóde, rovno na to zabudnite. Takúto prácu neobhájite.

Finančné analýzy

Finančná analýza môže byť časť nejakej diplomovky pri analýzy celej spoločnosti. Nemôže byť však o nej celá práca. Ak sa aj rozhodnete spracovať finančnú analýzu, mala by byť skutočne ukážková a rozsiahla a musí analyzovať veľké firmy. Samozrejme, musí aj niečo predpovedať alebo navrhovať.

Životné príbehy

Diplomovka zo sociálnej práce nemusí nutne znamenať román o tom, ako sa bezdomovec Jožko Mrkvička dostal na ulicu. Tieto práce by mali riešiť dôležité spoločenské problémy. Diplomovka nie je miesto na romanticko-depresívne príbehy zo skutočného života

Zoznamy čohokoľvek

Vytvoriť nákupný zoznam dokáže aj malé dieťa. Zozbierali ste nejaké informácie a vytvorili ste z nich zoznam do vašej diplomovky? Gratulujeme, teraz môžete s tým zoznamom začať pracovať a napísať skutočnú prácu, ktorá má nejaký zmysel.

Referáty

Referát typu “Čo nájdete v našom meste” nepatrí na žiadnu obhajobu. Vysokoškolské práce, aj tie seminárne, musia mať výpovednú hodnotu. Niečo musia hľadať, riešiť alebo skúmať, nie len bez rozmyslu opisovať alebo kopírovať informácie z Wikipédie.

You may also like