Rýpadlá – hybridné rýpadlo 

by spravca

Ako jeden z najväčších hráčov na celosvetovom trhu s konštrukčnými strojmi a zariadeniami má spoločnosť Caterpillar ruku pri stanovovaní a definovaní pravidiel, ktorými tento priemysel fungoval v priebehu dlhých rokov. Ich história siaha až do 19. storočia a stroje CAT boli pri známych stavbách po celom svete, dokonca navštívili aj vesmír, takže okrem stavebných strojov sú aj ich poľnohospodárske stroje každodennou súčasťou dnešného sveta.

Táto spoločnosť prichádza pravidelne s novými technológiami a strojmi, ktoré posúvajú svet inžinierstva dopredu. Medzi hlavné problémy patrili vysoké prevádzkové náklady, nakoľko  či už nové alebo použité stroje CAT pracujú s veľkým objemom a výkonom, práve prevádzkové náklady sa šplhajú do vysokých čísel. Poslednou inováciou a riešením tohto problému je teda hybridné rýpadlo.

To disponuje hybridnou hydraulikou, ktorej cieľom bolo zníženie prevádzkových nákladov. To sa vďaka novej technológii podarilo. Vďaka nej je možné dosiahnuť výraznú úsporu paliva a teda aj ušetriť na prevádzkových nákladoch. Okrem toho je tento stroj tichý a spĺňa emisné limity.

You may also like