6 vecí, ktoré by ste mali na jeseň vyčistiť vo vašej domácnosti. Je medzi nimi aj čistenie fasád

6 vecí, ktoré by ste mali na jeseň vyčistiť vo vašej domácnosti. Je medzi nimi aj čistenie fasád

by spravca

Jeseň so sebou prináša nielen zmenu počasia, ale aj príležitosť vykonať obligátne upratovanie zanedbaných častí domu. Na ktorých 6 vecí by ste nemali zabudnúť?

Fasáda

Fasáda je prvým ochranným štítom medzi akoukoľvek nepriazňou počasia a komfortom vášho domova. Jej znečistenie by ste preto nemali zanedbať. Ak je pokrytá čiernou, zelenou alebo červenou vrstvou a jej farba už nie je taká, ako bývala, je načase zasiahnuť.

Za znečistenie fasády môžu organizmy, ktorým sa darí na vlhkých povrchoch. Tie fasádu rozožierajú a zároveň vypúšťajú spóry, ktoré bývajú príčinou rôznych respiračných ochorení.

Aké je riešenie? Veľmi jednoduché – čistenie fasád. Na rozdiel od väčšiny iných domácich prác by ste čistenie fasády mali nechať na profesionálov. Existujú rôzne alternatívy: kontaktné čistenie využíva 100% rozložiteľný ekologický roztok, ktorý je nanášaný valčekmi a štetcami. Táto metóda umožňuje čistenie fasád bez zbytočného neporiadku a rizika poškodenia fasády. Na Slovensku ju vykonáva iba jedna spoločnosť – Bomba Fasáda, ktorá má túto unikátnu metódu patentovanú.

Podkrovie

Jedno z miest, ktoré slúži ako vynikajúce úložisko nepotrebných vecí. To však neznamená, že na ne nesadá prach. Pravidelné upratovanie vám prinesie možnosť nielen sa zbaviť nečistôt, ale aj prehodnotiť, ktoré veci naozaj potrebujete, a ktoré sú zapadnuté prachom nielen doslova, ale aj metaforicky.

Pivnica

Ďalší skvelý úložný priestor, ktorý by ste nemali zanedbať. Keďže v pivnici kraľuje vlhký vzduch, nezabudnite skontrolovať steny – najmä či sa na nich neusádza pleseň alebo sa netvoria pukliny. Dôležité je aj jej pravidelné vetranie, o ktoré by ste mali dbať nielen na jeseň, ale po celý rok.

Ukážka čistenia fasád - Bombafasada.sk

Ukážka čistenia fasád – Bombafasada.sk

Kôlňa

Nezabudnite ani na vaše pracovné nástroje. Najmä tie, ktoré dostali v lete zabrať a v zime nebudú potrebné. Dôkladnou očistou predídete ich zhrdzaveniu, značne predĺžite ich životnosť a pripravíte ich na nasledujúcu sezónu.

Okná

Aj okná si zaslúžia vašu pozornosť. Po nestálosti letných dní, kedy čelili lejakom, vetru, no aj prachu, bude výsledok čistenia stáť za to. Umytie okien vám nielenže poskytne oku lahodiaci výhľad na okolie vášho domu, ale poslúži aj ako prevencia pred hĺbkovým znečistením pántov a mechaniky.

Strecha

Aj strecha patrí medzi časti domu, ktoré si zaslúžia profesionálne čistenie. Podobne ako v prípade čistenia fasád, aj čistenie striech je potrebné vykonávať pravidelne, aby ste predišli nenávratnému poškodeniu. V ideálnom prípade stačí vyčistiť žľab. Ak ste však čistenie strechy doteraz zanedbávali, je načase zavolať profesionálov. Pomocou vysokozdvižných plošín dokážu odstrániť nečistoty a zabezpečiť ochranu vašej strechy pred znečistením na niekoľko rokov.

You may also like