Ako riešiť medzinárodné sťahovanie v rámci Európskej únie?

by spravca

Čoraz viac ľudí odchádza žiť do zahraničia. A rovnako sa veľa ľudí po určitej dobe v zahraničí vracia späť na Slovensko.

Zahraničie rozširuje obzory a vďaka dnešnej technologickej dobe je dostupné takmer pre každého.

Preprava a sťahovanie do zahraničia zo Slovenska je však pomerne náročná záležitosť. Nejde len o týždenný výlet, kde si stačí zbaliť kufor. Človek za určitú dobu pôsobenia niečo nahromadí a nie každý chce začínať od nuly.

Je teda dôležité presťahovať aj svoje veci, čo nie je ľahká úloha. Zahraničné, medzinárodné sťahovanie a preprava si vyžaduje veľa plánovania a teda aj času.

Medzinárodné sťahovanie neberte na ľahkú váhu

Keďže sme členmi EÚ, sťahovanie v rámci EÚ je z hľadiska vybavovačiek jednoduché. Nie je potrebné prejednávať sťahovanie na colnom úrade. Stačí mať len zoznam sťahovaných vecí.

No samotný proces sťahovania zvládnete len ťažko svojpomocne. Nejde o vzdialenosť niekoľkých kilometrov. Pri väčšej diaľke a najmä mimo Slovenska je takmer nevyhnutné obrátiť sa na profesionálov.

Je veľmi dôležité, aby sťahovanie prebehlo hladko a bez komplikácií. Nechcete ostať zaseknutý medzi dvoma krajinami a riešiť problémy za pochodu.

Medzištátne sťahovanie a preprava je vec, ktorú treba plánovať vopred. Myslite aj na detaily.  Neodkladajte to na poslednú chvíľu a včasne si objednajte sťahovaciu firmu.

Sťahovacia firma zahraničné sťahovanie značne uľahčí

Dôvod je prostý a to sú skúsenosti. Nikdy presne neviete, ako preprava a sťahovanie zo zahraničia na Slovensko prebieha a čo všetko to obnáša. Nie pokiaľ si to nevyskúšate. Sťahovacia firma sa tým živí a tento proces absolvujú v priebehu roka niekoľko krát.

Veľkou výhodou je aj poistenie a zodpovednosť za prácu. Je nepravdepodobné, že sa pri sťahovaní so sťahovacou firmou niečo poškodí, no môže sa to stať. V takomto prípade bude klient vďaka poisteniu odškodnený.

Nehovoriac o tom, že firma disponuje vozidlami a vybavením pre medzinárodné sťahovanie.

Nečakajte a kontaktujte sťahovaciu firmu včas, aby sa obe strany stihli pripraviť. Dobré sťahovacie firmy ponúkajú obhliadku zdarma, kde sa dohodnú všetky detaily. Zároveň sa tak prejde komplikáciám, aby sťahovanie prebehlo hladko.

You may also like