Alergia na zvieratá: Ako sa s ňou popasovať a neprísť pritom o domáceho miláčika

by spravca

Domáci miláčikovia sa dnes považujú za členov rodiny. Sú na všetkých rodinných fotografiách, chodia s nami na dovolenky a ani spanie v posteli so zvieraťom už nie je ničím výnimočné. Kúpeme ich, češeme, kŕmime aj obliekame, staráme sa o ich zuby, srsť a celkové zdravie. Často však zabúdame, aký vplyv má ich prítomnosť na nás. Zvieracia srsť je totiž agresívny alergén, ktorý naše pľúca rozhodne neteší.

Alergén srsť má úžasnú schopnosť držať sa na povrchu koberca, čalúnenia, oblečenia či posteľného prádla. Navyše ma „lepivú“ štruktúru a preto na seba rýchlo naviaže všadeprítomný prach. Najviac agresívne alergény prenášajú mačky, obzvlášť kocúry, hlodavce, králiky a psy (najviac boxer, jazvečík, fúzač, pudel a yorkšír).

Ak ste zaznamenali prejavy alergie, ako slzenie očí, pálenie v nose, svrbenie pokožky či ťažkosti s dýchaním, nemusí to automaticky znamenať, že o svojho domáceho miláčika prídete. Niekedy stačí dôkladnejšie sa starať o svoje okolie pravidelným vetraním, praním a odborným tepovaním.

Práve hĺbkové tepovanie môže výrazne znížiť percento alergénov vo vašej domácnosti a zamedziť víreniu prachu i srsti v ovzduší. Navyše vyrieši aj ďalší bežný problém domácností so zvieratkom a to nanášanie piesku a prachu na labkách. Vysaje totiž z kobercov, matracov či gaučoviek všetky nečistoty a nechá ich krásne voňavé.

S tepovaním sa nemusíte trápiť sami. K dispozícii je vám celoslovenská sieť pobočiek Tepujem.sk, ktorá sa postará nielen o tepovanie koberca, sedačky či matracu, ale napríklad aj o tepovanie zvieracieho pelechu.

Objednajte si služby Tepujem.sk ešte dnes a užívajte si krásne dni s vaším domácim zvieratkom bez strachu z alergie.

 

Zdroj obrázka: www.pexels.com

You may also like