Hľadáte uvoľnenie po tréningu? Vyskúšajte masážne valce

by spravca

Každý zanietený športovec vie, že tréning treba striedať so svalovým pokojom. Jedine oddýchnuté telo dokáže vydať maximálny výkon. Skvelým prostriedkom regenerácie po fyzickej námahe sú rôzne typy masážnych valcov. Niektoré modely sú dokonca efektívnymi pomôckami na cvičenie.

Masážne valce na cvičenie i regeneráciu

Športovci profesionáli regenerujú svoje telo masážami či bankovaním. Pri oddychu im pomáha vibračná plošina alebo masážne valce. Masážne valce pomáhajú uvoľniť stuhnuté a namáhané svalstvo. Ich účinok sa odvíja od tuhosti materiálu, z ktorého sú vyrobené. Valce pokryté hrboľmi sa dajú používať prakticky na všetky časti tela. Najčastejšie sa však využívajú na podoprenie hlavy, kolien alebo lýtok.  Najmenšie penové masážne valce merajú len 15 centimetrov a rozmasírujú konkrétne časti svalových partií. Valce neslúžia len na oddych, relaxáciu a regeneráciu. Masážny valec väčších rozmerov je pomôckou pri pilatese alebo joge. Ak využívate masážne valce, nikdy si pomocou nich nerobte masáž, pri ktorej by ste pociťovali bolesť. Valce nie sú vhodné ani na masáž bolestivej krčnej chrbtice alebo krížovej oblasti. Naopak ich použitie na regeneráciu hornej časti chrbta, svalov na rukách, stehenných a lýtkových svalov či sedacích partií je veľmi príjemnou záležitosťou. Všetky typy masážnych valcov za skvelé ceny nájdete na stránkach internetového obchodu inSPORTline.

Ako si vybrať masážny valec

Dobrou správou je, že cena masážnych valcov nie je vysoká. Preto ich využíva čoraz viacej ľudí venujúcich sa športu alebo hľadajúcich úľavu pre namáhané svaly. Pred kúpou si ujasnite na aký účel chcete valec využívať. Na masáž svalov odporúčame masážne valce s veľkosťou okolo 30 centimetrov. Na cvičenie zvoľte valce s rozmerom od 45 centimetrov. Pre začiatočníkov, ktorí nemajú skúsenosti s masážnymi valcami, je lepšie siahnuť po mäkších modeloch. Naopak ak nie ste citliví a túžite po hĺbkovej masáži, nebudú vám robiť problémy valce s členitejšou a tvrdšou plochou. Povrch valcov môže byť pokrytý obdĺžnikmi, ktorých masáž pripomína dotyky prstov. Štvorce na povrchu valca sú simuláciou masáže s končekmi prstov a väčšie masážne plochy napodobňujú masáž dlaňami. Zvážte preto aký spôsob masírovania je pre vás najpríjemnejší. Masážne valce sú naozaj zaujímavou a inovatívnou pomôckou, ktorá vám spríjemní tréning i chvíle oddychu.

 

 

You may also like