18 mája, 2017
641 Views
Komentáre vypnuté na Obľuba prírodných materiálov je obdivuhodná!

Obľuba prírodných materiálov je obdivuhodná!

Written by

Rozhodli ste sa pre kúpu drevených okien, ktoré oživia nielen váš interiér, ale i exteriér? Už dávno neplatí pravidlo, že drevené okná či nábytok vyrobený z dreva sa hodí len na chaty. Omyl! Postupom času si ľudia našli opäť „cestu“ k prírodným materiálom, ktoré sú v konečnom dôsledku nadčasové, elegantné a svojim prevedením i jednoduché a tým pádom aj ľahko kombinovateľné.

Nová technológia výroby drevených okien

Drevené okná si v priebehu posledných desiatok rokov prešli výraznými zmenami. Pri ich vývoji bola snaha zo strany výrobcov vyvarovať sa a predísť problémom, ktoré drevo ako také má. Zmenila sa predovšetkým technológia výroby, ktorá sa prispôsobila požiadavkám moderných stavieb v súčasnej dobe a vďaka novému spôsobu technologických riešení sa eliminovali záporné vlastnosti dreva – tendencia prehýbania sa či praskanie. A výsledok? Drevené okná od renomovaného výrobcu sa dnes môžu pochváliť nielen špičkovou konštrukciou, nádherným dizajnom či vysokou životnosťou, ale i bezpečnostným kovaním, ktoré vás ochráni pred neželanou návštevou.

Nádherný vzhľad, výborná tepelná izolácia!

Obľuba prírodných materiálov je skutočne obdivuhodná a niet sa čomu čudovať! Drevo poskytuje výborné tepelné izolačné vlastnosti, čo je pri výbere okien snáď i tým najdôležitejším parametrom. Vybrať si môžete z niekoľkých druhov drevín i farebných úprav, no trend v tomto smere je ponechať drevo v jeho prirodzenej farbe. Aby bola zachovaná výborná životnosť dreva, pamätajte, že pravidelná údržba je na prvom mieste, čiže každé tri roky vykonajte ochranné nátery, vďaka ktorým budú uchované vlastnosti i vzhľad okien aj počas ďalších rokov!

Aké ďalšie kritéria si mám pri výbere okien všímať?

  • presklenie,
  • zvuková a tepelná izolácia,
  • profil okna,
  • kovanie,
  • ovládanie.

Nepochybne je dôležité všímať si taktiež značku, resp. výrobcu drevených okien, keďže práve od tohto faktu sa odvíja konečný výber! Základom je vybrať si výrobcu s dlhoročnou pôsobnosťou na trhu, výbornými referenciami od ostatných zákazníkov a odborným prístupom, keďže pri samotnej kúpe je najvhodnejšie poradiť sa s profesionálom, ktorý vám ochotne odpovie na každú vašu otázku!

Article Categories:
Pre pánov

Comments are closed.