Obľuba prírodných materiálov je obdivuhodná!

by spravca

Rozhodli ste sa pre kúpu drevených okien, ktoré oživia nielen váš interiér, ale i exteriér? Už dávno neplatí pravidlo, že drevené okná či nábytok vyrobený z dreva sa hodí len na chaty. Omyl! Postupom času si ľudia našli opäť „cestu“ k prírodným materiálom, ktoré sú v konečnom dôsledku nadčasové, elegantné a svojim prevedením i jednoduché a tým pádom aj ľahko kombinovateľné.

Nová technológia výroby drevených okien

Drevené okná si v priebehu posledných desiatok rokov prešli výraznými zmenami. Pri ich vývoji bola snaha zo strany výrobcov vyvarovať sa a predísť problémom, ktoré drevo ako také má. Zmenila sa predovšetkým technológia výroby, ktorá sa prispôsobila požiadavkám moderných stavieb v súčasnej dobe a vďaka novému spôsobu technologických riešení sa eliminovali záporné vlastnosti dreva – tendencia prehýbania sa či praskanie. A výsledok? Drevené okná od renomovaného výrobcu sa dnes môžu pochváliť nielen špičkovou konštrukciou, nádherným dizajnom či vysokou životnosťou, ale i bezpečnostným kovaním, ktoré vás ochráni pred neželanou návštevou.

Nádherný vzhľad, výborná tepelná izolácia!

Obľuba prírodných materiálov je skutočne obdivuhodná a niet sa čomu čudovať! Drevo poskytuje výborné tepelné izolačné vlastnosti, čo je pri výbere okien snáď i tým najdôležitejším parametrom. Vybrať si môžete z niekoľkých druhov drevín i farebných úprav, no trend v tomto smere je ponechať drevo v jeho prirodzenej farbe. Aby bola zachovaná výborná životnosť dreva, pamätajte, že pravidelná údržba je na prvom mieste, čiže každé tri roky vykonajte ochranné nátery, vďaka ktorým budú uchované vlastnosti i vzhľad okien aj počas ďalších rokov!

Aké ďalšie kritéria si mám pri výbere okien všímať?

  • presklenie,
  • zvuková a tepelná izolácia,
  • profil okna,
  • kovanie,
  • ovládanie.

Nepochybne je dôležité všímať si taktiež značku, resp. výrobcu drevených okien, keďže práve od tohto faktu sa odvíja konečný výber! Základom je vybrať si výrobcu s dlhoročnou pôsobnosťou na trhu, výbornými referenciami od ostatných zákazníkov a odborným prístupom, keďže pri samotnej kúpe je najvhodnejšie poradiť sa s profesionálom, ktorý vám ochotne odpovie na každú vašu otázku!

You may also like