Parížanky prezrádzajú svoje triky

by spravca

Parížanky boli odjakživa považované za symbol módnej elegancie, noblesy a ženskej tajomnosti. Ktorá by sa im nechcela podobať. Byť Parížankou, aj keď nežije v Paríži. Poznať triky ako pôsobiť podmanivo a šarmantne. Na trhu sa koncom minulého roka objavila kniha Jak se stát Pařížankou …ať žijete kdekoli od českého vydavateľstva Jota. Napísali ju štyri rodené Parížanky, dlhoročné kamarátky, a radia v nej ženám ako si osvojiť jedinečný štýl pravej parížskej dámy.

Knižka je zbierkou vtipných, ale aj poučných výrokov, ako sa správať a čo robiť za každej situácie. Hovorí o večierku, rodine, deťoch, móde, mužoch a, samozrejme, o láske. Podáva ženám miestami humorný návod, ako byť vždy nad vecou, jedinečná a ako mať rada samú seba. Nechýbajú ani veľké fotografie, ktoré približujú parížsku ženu každého druhu. K tomu rady, typy, nápady, príbehy a recepty. A vy sa na konci knihy pristihnete, že máte atmosféru Paríža priamo v obývačke alebo máte obrovskú chuť ísť si okamžite kúpiť nejaký parfum.

„Parížanky netúžia byť nikým iným len samy sebou. Pretože v skutočnosti nie je dôležité vyzerať mlado, to môže byť trochu zavádzajúce. Cieľom Parížanky je stať sa lepšou verziou samej seba. Nezávisle na veku. Ako vo vnútri, tak navonok,“ píše sa v knihe.

Preto, ak máte chuť na trochu francúzskej inšpirácie, siahnite po tejto knihe. Ak sa k nej postavíte ako k príbehu, tak ju máte za víkend prečítanú. No množstvo rôznych impulzov sa vo vás usadí a bude pracovať, že vám nezostane nič iné, len sa k tejto knihe vracať znova a znova. Lebo vy samy si musíte „urobiť čas sa spoznať, počúvať sa, urobiť si čas na zmenu, urobiť si čas na odpočinok, urobiť si čas a povedať áno, urobiť si čas a povedať nie, urobiť si čas na chvíľku pokoja, urobiť si čas na starostlivosť o seba, urobiť si čas na dobré jedlo, urobiť si čas a zistiť, kto ste a čo chcete.“ A to všetko s parížskou gráciou.

You may also like