Počuli ste už o LTE internete? Čo je zač a na čo je dobrý?

by spravca

Ako už názov napovedá ide o druh internetu, avšak nie len tak hocijaký. Podľa najnovších zistení sa vraj hodí do každej pokrokovej domácnosti. Má totiž možnosti, z ktorých si dokáže vybrať každý a akoby šmahom ruky vyrieši kopec problémov s pripojením.

Čo to je LTE internet? Je to nová revolučná technológia, ktorá nám prináša vysokorýchlostný internet zabezpečovaný prostredníctvom bezdrôtových sietí, a tak vyrieši každý problém s pomalým a nestabilným internetom.

Ako je to však možné? LTE internet funguje pomocou rádiovej siete, ktorá dokáže priniesť výhody, ktoré by ste inak nedostali.

Ale čo ak sa na rádiovú vlnu naladí niekto iný? To je prakticky nemožné. Spoločnosť SWAN si preventívne zakúpila licencované pásmo 3,7 GHz, a tak úplne zabránila tomu, aby ich frekvenciu niekto rušil alebo inak znižoval kvalitu prenosu.

LTE na Slovensku sa pýši tým, že už v roku 2016 pokrývalo svojou technológiou každé okresné mesto našej republiky. Pre lepší a jednoduchší výber ponúka služba dokonca tri varianty pre pohodlie zákazníkov.

Služba TO.doma S je atraktívna svojou minimalistickou cenou a pri svojej prenosovej rýchlosti 12/1 Mbit/s bude vyhovovať najmä menej náročným domácnostiam.

Služba TO.doma M má svoju cenu o niečo vyššiu, ale zato ponúka značne rozšírené pôsobenie. Prenosová rýchlosť pri tejto službe dosahuje 25/2Mbit/s. Ak patríte ku náročnejším klientom, táto služba je pre vás priam stvorená.

Služba TO.doma L je určená len pre tých najnáročnejších klientov a pri dvojročnej viazanosti vám ponúkne WiFi router za symbolickú cenu 1 €. Prenosová rýchlosť dosahuje maximálne až 70/5 Mbit/s.

To si mám zasa nechať vŕtať v byte?

Keďže sa signál služby TO.doma šíri vzduchom, nemusíte sa báť, že by vám v byte alebo dome zasa niekto robil neporiadok. V exteriéri, a teda na streche alebo niekde vonku, vám technici namontujú vonkajší terminál ZTE WF820, ktorý má maximálnu veľkosť A4. Toto vonkajšie zariadenie má navyše výhodu v tom, že za jeho prenájom sa mesačne neplatí vôbec žiaden poplatok.

No a keď už máte vonku nainštalovaný vonkajší terminál, tak vám ho technik ethernet káblom spojí s WiFi routerom. Ďalšou výhodou je, že router nemusíte vôbec meniť, pretože môžete pokojne použiť svoj vlastný.

Ako sa k produktu dostanem?

Pre pohodlie svojich zákazníkov ponúka spoločnosť SWAN dva spôsoby ako si LTE internet zadovážiť. Zákazníci môžu osobne navštíviť predajné miesta spoločnosti alebo si produkt pohodlne objednať na ich webstránke www.swan.sk.

 

You may also like