Splňte si svoj sen o dokonalom spánku!

by spravca

Aj vy sa ráno budíte komplet „dolámaný“, unavený a bez energie? Príčinou môže byť nekvalitný matrac, ktorý už z nejakého dôvodu „doslúžil“ a nespĺňa to, čo by mal. Práve z tohto dôvodu je viac než vítané siahnuť po novom matraci, ktorý vám zaručí plnohodnotný spánok, dávku fyzickej i psychickej energie a bezpochyby aj úsmev na tvári.

Vyberte si matrac, ktorý bude spĺňať vaše požiadavky

Tvrdosť matracu je prvým a zásadným atribútom, od ktorého by sa mal odvíjať váš nasledujúci výber. Lacné matrace vyberáme na základe tuhosti, na ktorú sme zvyknutí. Avšak, správna tvrdosť závisí podľa váhy človeka – ľudia s vyššou váhou by mali zvoliť tvrdší matrac, naopak ľudia s nižšou váhou by mali zvoliť mäkší matrac. Ak sa neviete rozhodnúť, neváhajte a poraďte sa s odborníkom, prípadne zvoľte matrac, ktorý má jednu stranu tvrdú a druhú mäkkú.

Ďalším kritériom je materiál, keďže aj ten dokáže ovplyvniť to, či sa nám bude spať dobre alebo nie. Matrac 160×200 zo studenej peny sa môže pochváliť výbornou elasticitou, dlhou životnosťou a priedušnosťou, prípadne odvodom tepla. Vysokoelastická pena sa vyznačuje tým, že jej tvrdosť sa mení v závislosti od teploty, pričom pri kontakte s telom sa dokonale prispôsobí jeho tvaru. Bio pena sa môže pochváliť tým, že je vyrobená z bio produktov, vďaka čomu má priaznivý vplyv na ekológiu. Gélové matrace sú skvelou voľbou pre ľudí, ktorí trpia bolesťami hlavy a chrbtice, keďže behom spánku pomáhajú uvoľniť svalstvo. Pochopiteľne, že poznáme viacero materiálov, pričom každý z nich má svoje „pre“ aj „proti“.

Pri výbere sa prihliada na hmotnosť zákazníka, keďže každý matrac má inú nosnosť, a práve preto je nutné zvoliť taký, ktorý si zachová svoje ortopedické vlastnosti. Poťahový materiál by sa mal vyznačovať hygienickými vlastnosťami, pričom treba dbať na zachovanie optimálnej cirkulácie vzduchu, ktorá je zárukou príjemnej klímy spánku. V neposlednom rade je to cena, od ktorej veľakrát závisí kvalita, a teda úžitkové vlastnosti, bez ktorých by váš spánok nebol plnohodnotný.

 

You may also like