Poistka proti krádeži drahého auta: Oplatí sa?

by spravca

Kriminalita sa nás týka, nás všetkých aj našich áut. A zrejme si nie je treba zdôrazňovať, že čím novšie a drahšie auto vlastníme, tým lákavejšou korisťou je pre prípadných zlodejov.

Jednou z možností, ako si svoje auto chrániť, je i dobrá poistka proti krádeží vozidiel. Súhlasíte?

Poistenie auta proti zlodejom

Kto nezažil, nepochopí. Ten pocit, keď sa ráno vyberiete z domu na parkovisko, kde ste večer nechali Vaše auto a ono tam zrazu nie je.  Čo robiť v takomto prípade? Prepadnúť panike, hystérii, zlosti, plaču alebo skôr pomôže dobrá asistenčná služba?

Posledná možnosť je tá najúčinnejšia, teda v prípade, ak máte vozidlo poistené aj proti krádeži. A hoci Vám môže niekto tvrdiť, že tatéto poistky sú len maľovaním čerta na stenu, veru nie je vôbec na škodu mať svoje nové, drahé auto dobre poistené.

A to je ako?

Poistka proti krádežiam Vás ochráni?

V prvom rade si uvedomme, že nijaký druh poistenia neochráni naše auto proti krádeži. Takú poistku ešte nevymysleli. Avšak čo zmôže spoľahlivé poistenie krádeže auta je to, že ak už ku krádeži auta nebodaj dôjde, trochu Vás možno upokojí pocit, že ste ho mali aspoň dobre poistené.

I keď bez príslušného vypovedania a vyšetrovania na polícii aj dokazovania poisťovni to zrejme nepôjde, vždy lepšie, ako ostať aj bez auta, aj bez odškodnenia.

Poistiť si drahé auto sa vyplatí

Predstavme si situáciu. Kúpili ste si nové, vskutku exkluzívne auto, ktoré je pre Vás splneným snom. Lenže jeho kúpa Vás celkom vyžmýkala, na prípadné drahé poistenia proti krádežiam či iným „čo-keby“ situáciám Vám teda neostal ani cent. Veď ste radi, že zvládnete utiahnuť povinné zmluvné aj havarijné poistenie.

V danom prípade Vám asi každý poistný špecialista odporučí toto auto aspoň parkovať na súkromnom, ideálne ohraničenom parkovisku, kde je riziko prieniku zlodejov nižšie ako na verejných, voľne prístupných parkoviskách. Vaše nové, krásne a drahé auto sa totiž nepáči len Vám, preto by ste mali myslieť aj na situácie, na ktoré nik z nás myslieť nechce. A keď už to drahé auto máte, dať si ho poistiť aj proti krádeži. Pretože poistka proti krádeži auta sa oplatí, Vám ako majiteľovi luxusného vozidla dvakrát tak.

 

You may also like