Popracujte na lepších pracovných podmienkach v sklade

by spravca

Hučanie strojov, veľa prachu, výkonné priemyselné osvetlenie, haprujúca vzduchotechnika a skladníci pendlujúci na vysokozdvižných vozíkoch. Asi takto nejako si väčšina ľudí predstaví veľké sklady. A nie sú až tak ďaleko od pravdy, pretože podmienky v skladoch nie sú pre pracovníkov práve najlepšie. Aj preto by mal každý majiteľ mať záujem na ich zlepšení, vďaka čomu by vzrástla aj efektivita samotného skladu.

Regálové systémy

Ak chcete svojim zamestnancom uľahčiť manipuláciu s tovarom a sprehľadniť stav v sklade, pomôžu vám prehľadné regály do skladu. Nezabudnite pri ich inštalácii prispôsobiť šírku uličiek rozmerom vašej manipulačnej techniky. Okrem toho by ste sa mali snažiť celý proces skladovania zjednodušiť prostredníctvom softvéru, a tak urýchliť vydávanie tovaru zákazníkov či odberateľom.

Manipulačná technika

Bez adekvátnej manipulačnej techniky by sa skladníci mohli spoliehať akurát tak na primitívne kladky. Úlohou každého majiteľa skladu je zabezpečiť nielen dostatok kvalitných vysoko či nízkozdvižných vozíkov, ale aj ich servis. Pravidelné kontroly najviac namáhaných častí ako pneumatiky, reťaze či hydraulické hadice, aby nedochádzalo k výpadkom techniky, čo by mohlo ohroziť zdravie zamestnancov a určite by to negatívne ovplyvnilo aj chod skladu.

Podmienky pre zamestnancov

V prvom rade je dôležité, aby sa zamestnanci cítili v sklade príjemne – takže pravidelné čistenie priestorov by malo byť samozrejmosťou. Okrem toho si dajte záležať na kvalitnej vzduchotechnike, ktorá sa postará o výfukové plyny z vozíkov. Pokojne si objednajte svetelno-technické meranie, ktoré vám dá odpoveď na otázku, či nie je najvyšší čas vymeniť pôvodné osvetlenie za modernú LED technológiu. V neposlednom rade je dôležitá komunikácia a motivácia zamestnancov. Postarajte sa o to, aby boli spokojní. Prečo? Spokojný zamestnanec = produktívnejší zamestnanec.

You may also like