Kontrolujte častejšie svoj automobil

by spravca

Nájsť chybu na svojom aute nedokážete ani keby držíte tri lupy naraz. Samozrejme, okrem vyučeného mechanika, ktorý vie, čo je čo a vie čím ma čo nahradiť. Ak ešte nemáte absolvovanú prehliadku u automechanika, radšej si ju čím skôr zajednajte. Koniec leta prináša chladnejšie počasie, onedlho budeme prezúvať letné pneumatiky na zimné a začneme si obliekať kabáty alebo hrubšie bundy.

Ešte predtým, ako začne padať prvý sneh, napojte správne koncovky na hydraulické hadice a vyčistite svoj automobil nielen zvnútra, ale aj zvonku. Myslíte si, že je zbytočné umývať auto ešte pred zimou? Hlúposť, umývať auto by sa malo. Vďaka správne hygiene zabezpečíte dlhšiu životnosť laku.

Ak cítite, že vaše auto blbne, pravdepodobne bude problém aj v ložisku. Čo viete, možno pri výrobe použili zlý textit. Nájsť ale dobrý textit dnes nie je problém. Povinnosťou každého textitu je mať dobré mechanické a klzné vlastnosti. Jeho najväčšou výhodou je odolnosť voči slabým kyselinám aj pri vyššej teplote.

Všímajte si aj stav servoriadenia. Posilňovače riadenia sú dôležité pri znižovaní sily, ktorú vynakladáme pri otáčaní volanta. Ak je vaše servoriadenie nespoľahlivé, vymeňte ho za nové alebo skúste kúpiť nedávno repasované servoriadenie. Oplatí sa vám oveľa viac ako nové.

Nech je akékoľvek ročné obdobie, vždy si nájdite čas na kontrolu vášho automobilu. Či už je nové, alebo má desať rokov, každé si zaslúži dostatočnú pozornosť automechanika. Samozrejme, ak chcete, aby dlho vydržalo. V opačnom prípade si vaše auto nemusíte všímať.

You may also like