Potencia môže u muža vzbudzovať pocity mladosti

by spravca

Dostatočná potencia muža je faktorom, ovplyvňujúcim väčšinu vzťahov v súčasnosti. Možno si myslíte, že jej vplyv nie je veľký, no s problémami v sexuálnom živote môže prísť aj rozchod alebo rozvod.

V praxi je tento problém veľmi často spojený so psychikou a preto je jeho riešenie ľahšie ako sa môže zdať. Mnoho mužov sa však tomuto problému dostatočne nevenuje a neprikladá mu dôležitosť.

Potenciu riešili aj v minulosti

Pritom v minulosti meradlom potencie muža bolo to, koľko potomkov mal. Dnes sa pod potenciou rozumie pevná erekcia, pocit mladosti či schopnosť uspokojiť ženu a následne splodiť potomka.

Keď sa pozrieme na základ slova potencia, dozvieme sa, že má latinské korene. Znamená silu, moc, možnosť pohlavného styku, alebo biologickú schopnosť oplodnenia. Nielen dnes, ale aj v minulosti bola mužská potencia riešená  a nejestvovala v dejinách taká epocha, kde by muži neriešili zníženú schopnosť splodiť potomkov alebo potrebu kvalitného sexuálneho života.

Psychika môže ovplyvniť váš výkon v posteli

Častým dôvodom mužskej impotencie je jednoznačne psychika. Tá ovplyvňuje sexuálny život nielen u žien. Psychické faktory ovplyvňujú najmä mladých mužov na začiatkoch ich sexuálneho života. Práve oni sa stretávajú s pocitmi úzkosti, strachu či z pocitu zlyhania. Psychika môže ovplyvňovať aj starších mužov, no tam za problémami s erekciou stoja najmä fyzické ťažkosti. Môže ísť o diabetes, fajčenie, alkohol, vysoký krvný tlak alebo obezitu.

Impotencia často vystupuje ako symptóm týchto ochorení a nie ako problém samotný. Je preto dôležité sa prípadnej impotencii venovať, môže totiž znamenať erektilnú dysfunkciu, ktorá sa dnes dá účinne liečiť.

Bez ohľadu na vyššie napísané informácie, impotencia vo všeobecnosti súvisí s krvným obehom a problémami s nervovou sústavou. Tieto problémy môžu vyústiť do stavu, keď sa u vás zníži chuť na sex alebo libido.

Zvýšenie chuti na sex môžete dosiahnuť liekmi

Znížená chuť na sex je strašiakom každého muža. Preto sa väčšina snaží naopak, snaží o jej zvýšenie, a teda aj zvýšenie potencie. To sa dá dosiahnuť niekoľkými možnosťami, no najprv väčšina mužov siahne po tabletách.

Existuje hneď niekoľko druhov liečiv, ktoré na trhu nájdete. Okrem originálnych liekov, ktoré vám môže predpísať lekár, existujú aj tzv. lieky generické. Tie sa dnes tešia veľkej obľube. Jednoznačným dôvodom ich popularity je hlavne nižšia cena. Čo vás však určite poteší je fakt, že každé generikum obsahuje rovnaké množstvo účinnej látky ako originál. Takže sa nemáte čoho obávať… Aj keď varovaním by mohli byť pre vás pochybné stránky, ktoré takéto generiká ponúkajú.

Generikum Viagry

Medzi generiká, ktoré môžu napomôcť nabudiť mužskú potenciu, patrí jednoznačne Viagra. Generikum Viagry nájdete pod názvom Kamagra gold 100 mg. Táto tabletka bsahuje rovnaké množstvo sildenafilu, ktorý nájdete aj v tak dobre známej Viagre. Dôležité pri týchto možnostiach liečby je pripomenúť fakt, že ich účinok je obmedzený. Takže riešia vaše problémy s potenciou momentálne, no ich účinok je určitý.

Návšteva lekára je dôležitá

Liekov, ktoré účinne napomáhajú potencii u mužov, je viac, no je dôležité, aby ste dbali na to, po akých siahnete. Pri liekoch, ktoré slúžia na liečbu erektilných dysfunkcií, je dôležitý pohľad lekára. Preto neváhajte a neodkladajte návštevu lekára, ktorý vám určí účinnú liečbu.

Zmeňte životný štýl, zvýšite potenciu

Predtým než ale siahnete po liekoch, sa o zvýšenie potencie môžete postarať aj bez nich. Stačí, ak zmeníte svoj životný štýl. Niekedy platí staré známe „v zdravom tele zdravý duch“. Určite ste už počuli o negatívnych účinkoch fajčenia či alkoholu. Tie majú negatívny vplyv aj na mužskú potenciu. Fajčenie znižuje libido a chuť na sex. Vysoká konzumácia alkoholu sa takisto neodporúča, no červené víno v malom množstve pozitívne ovplyvňuje mieru sexuálneho života.

Aj vhodná strava má pozitívny dosah na mužskú potenciu. Existujú potraviny, ktoré fungujú ako afrodiziaká a ich účinky potvrdzujú aj lekári. Takmer všade sa preto stretnete s pozitívnymi účinkami mandlí, banánov, medu, avokáda, cesnaku či cibule. Niektoré pomáhajú regulovať obeh krvi v tele a niektoré sú spájané s národmi, ktoré objavili ich účinky najmä v sexuálnom živote.

Kegelove cviky na potenciu

Pri inkontinencii sa ako s najčastejším riešením stretnete s kegelovými cvikmi. Ide o posilňovanie panvového dna, možno vás prekvapím, ale tieto cviky môžete využiť aj pri liečbe erekcie.

V konečnom dôsledku za všetko môže stres. Ten môže zapríčiniť aj vaše problémy s potenciou. Stres v práci, doma, vo vzťahu. Jeho zníženie vám určite zaručí to, že problémy s potenciou vás nezastihnú. Každý muž sa predsa určite rád pochváli tým, že jeho potencia sa s pribúdajúcim vekom nebude znižovať, ale práve naopak, zvyšovať. Preto sa nebojte rozprávať aj o intímnejších problémoch nielen so svojou partnerkou, ale aj s lekárom.

You may also like