Zmeny v hypotékach pre mladých už od nového roka!

by spravca

Začiatky sú ťažké, to je samozrejmé. Najmä vtedy, keď sa mladí ľudia rozhodnú osamostatniť a hľadajú si svoje vlastné bývanie, ktoré možno nie je vždy podľa ich snov, no na začiatok je to viac než skvelé, no nie? Avšak, ak chcete získať výhodnú úrokovú sadzbu, je potreba disponovať aspoň minimálnou finančnou hotovosťou, ktorú zväčša mladí ľudia nemajú. Pomoc hľadajú najmä u rodičov, no nie vždy je to také jednoduché, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Ako je to vlastne dnes s hypotékami? Vedeli ste o tom, že od roku 2018 sa chystajú pomerne veľké zmeny, ktoré však nie sú vôbec pozitívne?

Na akú zmenu by sa mali pripraviť mladí ľudia?

Najvýhodnejšia hypotéka je snom každého z nás, veď komu by sa chcelo platiť nenormálne vysoký úrok, však? Možno aj vás prekvapí fakt, že čoskoro nastanú výrazné zmeny, ktoré sa týkajú mladých ľudí, no bohužiaľ, nadšení asi nebudete. Zmenou je práve finančné zvýhodnenie – pokiaľ hypotekárny dlžník splnil predpisy a limity, na pomoc sa mu skladala nielen banka, ale aj štát, čoho výsledkom bol nižší úrok počas piatich rokov, a to dokonca až o 3 percentá! Avšak, od januára sa môžeme „rozlúčiť“ s týmto zvýhodnením, čiže mladí ľudia to budú mať skutočne náročné. Dostanú totiž podporu od štátu v prípade, že si zakúpia nehnuteľnosť, a to vo forme daňovo odpočítateľnej položky. Navyše, túto výhodu si môžu uplatniť len zamestnaní ľudia, čiže ženy na materskej dovolenke alebo nezamestnaní, ktorí nebudú mať zdaniteľný príjem, prídu o tento príspevok.

Hypotéky si dôkladne porovnajte

Nejeden hypotekárny špecialista vám dosvedčí, že najlepším spôsobom, ako získať pomerne výhodnú hypotéku je práve ich porovnanie. Vďaka tomu sa môžete vyhnúť nepríjemnému prekvapeniu v podobe vysokého úroku či iných komplikácií, keďže porovnanie hypoték je kľúčom ku šťastnému a spokojnému životu. Pokiaľ vám to situácia umožňuje, nečakajte a vezmite si hypotéku ešte do konca roka, v opačnom prípade budete musieť čeliť sprísneným požiadavkám i administratívnej náročnosti.

You may also like