Twin City Power – dôraz kladený na kvalitu!

by spravca

Ak sa aj vy zaujímate o svet stavebníctva či architektúry, v tom prípade zrejme poznáte svietiacu vežu Twin City Power, ktorá dopĺňa existujúce bloky Twin City A, B a C a zároveň dopĺňa zónu Nové Nivy. Táto budova sa môže pochváliť 21 podlažiami, pričom jej vznik možno pripísať štúdiu HB Reavis, CEPM a Siebert. Okrem toho sa na jej vzniku podieľalo popredné britské štúdium John Roberston Architects, pričom sa budova môže pochváliť certifikáciou BREEAM Outstanding a certifikátom WELL.

Obloženie fasády pripomína meď či medené káble

Zaujímavosťou je, že obloženie tejto veže pripomína meď či medené káble, ktoré odrážajú dedičstvo industriálnej zóny a továrne na káble Kablo. Fasáda je obložená až 175 000 LED svietidlami, ktoré návštevníkov ohromia už od prvého momentu! Dokonca, pred Vianocami roku 2018 sa až 1050 okien postaralo o dokonalý audio vizuálny zážitok.

Množstvo parkovacích miest či použitie prírodného kameňa

Budova sa môže pochváliť garážou, ktorá je tvorená až 462 parkovacími miestami, a to dokonca aj pre elektromobil či vozidlá v systéme „car sharing“. Odvetraný tehlový fasádny systém, čiže obklady Baccara sú dominantou pre kancelárie Bratislava či administratívne priestory. Nad recepčným pultom sa nachádza masívny luster, ktorý bol vyrobený na mieru a celému interiéru dodáva jedinečný vzhľad!

Vplyv ovzdušia i slnečného žiarenia

Pri budovaní tejto budovy bol dôraz kladený predovšetkým na kvalitu, a to nielen z hľadiska stavby ako takej, ale tiež ovzdušia, vody či slnečného žiarenia, ktoré preniká do interiéru budovy. Či už ste sa rozhodli pre prenájom skladov alebo kancelárií, základom je, aby bol vplyv týchto atribútov na ľudské zdravie v poriadku. Nájomníkov potešia vegetačné terasy, tienenie v interiéri aj exteriéri, otvárateľné okná i chladiace trámy, čo oceníte v horúcom letnom počasí.

 

 

You may also like