Vďaka textilným doplnkom bude váš domov vždy iný

by spravca

Pri zariaďovaní svojho bytu či domu sa snažíte o to, aby ste sa tam cítili čo najlepšie. Aby vám váš nový domov poskytol nielen komfort a relax, ale aby aj na návštevu urobil dobrý dojem. Pri zariadení domácnosti vhodným nábytkom sa vaša práca nekončí.

To, čo urobí u vás doma pomyselnú čerešničku na torte, sú práve doplnky a dekorácie, ktoré vnesú do každej miestnosti domu príjemnú atmosféru. Vhodne zvolené doplnky dokážu z nudnej izby urobiť naoko úplne novozriadenú izbu. Stačí tak málo, napríklad aj taká obyčajná kúpeľňová rohožka.

Naozaj nepotrebujete ani dizajnéra či veľa finančných prostriedkov na to, aby ste si vyšperkovali svoj dom či byt. Niekedy postačí jeden kúsok a vaša izba je ako z katalógu. Tu je pár inšpirácií, ako je možné docieliť tento výsledok.

Doplnky by mali odraziť vašu osobnosť

Skôr ako si predstavíme, akými konkrétnymi doplnkami si môžete zariadiť svoju domácnosť, je dôležité, aby sa bralo do úvahy to, aká je vaša osobnosť. Niektorí z vás napríklad milujú prezdobené výšivky, či už priamo na vankúšoch, alebo posteľnej bielizni.

Niektorí si naopak nepotrpia na takéto vecičky a uprednostnia pri zariaďovaní minimalizmus v súlade s prírodou. Nech už ste preto akýkoľvek, doplnky či dekorácie, ktoré zvolíte do domácnosti, by mali odrážať vás ako osobnosť.

Niekedy aj vaša záľuba či koníček môže pomôcť tomu, aby váš domov bol útulný. Zberatelia obrazov si môžu svoje zberateľské kúsky zavesiť do obývacej miestnosti a razom dostane táto izba iný šmrnc. Fotografie vašich ratolestí, rodinné zábery či portréty môžu takisto zdobiť steny vašich izieb či len tak skrášľovať predsieň či vstupnú chodbu. Obrazy i zarámované fotografie môžu byť skvelými doplnkami.

Doplnky do obývačky

Ak chcete, aby obývačka slúžila nielen vám, ale aby si aj návšteva v tejto izbe oddýchla a hlavne aby sa tu cítila príjemne, zvoľte dekoračné vankúše alebo výraznejší obrus na stolíku. Aj takéto maličkosti môžu zaujať a váš dom bude pôsobiť luxusne. Môžete sa tak presvedčiť, že textilné doplnky ako dizajnové prvky vám môžu zmeniť celkovú atmosféru v izbách.

Niekto si môže vybrať masívne jednofarebné vankúše, niekto zas staví na farebné vankúšiky, ktoré vkusne doplnia vašu sedaciu súpravu. Ponuka je naozaj široká, už si len vybrať.

Vaša spálňa – vaše kráľovstvo

Tak ako dekoračný vankúš v obývačke aj vhodný koberec v spálni môže zútulniť. Výrazný masívny koberec alebo príjemný mäkučký. Koberčeky pri vašej posteli alebo po celom obvode izby. Vyberte si akýkoľvek, nezabúdajte, že správnym výberom ovplyvníte aj náladu v tejto miestnosti.

Niekedy aj malá zmena pomôže. Výmena závesu môže zmeniť farbu v interiéri. Takisto výrazný tvar či farba posteľnej bielizne zaujme. Ak chcete paplóny a vankúše zakryť pred návštevou, použite na posteľ prikrývku, ktorou môžete vynoviť svoju spálňu. Tieto textilné dekorácie pomôžu najmä vtedy, ak nechcete zbytočne investovať do nového zariadenia alebo úplnej prestavby izieb. Vynovia ich bez toho, aby ste museli urobiť výrazné zásahy.

Textilné dekorácie zútulnia kúpeľňu

Textilné dekorácie môžu pomôcť aj v takej miestnosti v dome, ako je kúpeľňa. Samozrejme, sprchový kút, poličky či iné zariadenie v kúpeľni nesmie chýbať. No správne zvolený koberec ju môže razom zútulniť.

Obvykle sa do kúpeľní obstarávajú protišmykové kúpeľňové predložky či koberce. Na čo nesmiete zabudnúť pri výbere správnej podložky, je to, aby sa v nej nezdržiavala nečistota a baktérie. Aby ste nestáli na mokrej alebo studenej zemi, je veľmi dôležité nezabudnúť na kúpeľňovú rohožku.

Pri výbere správneho koberčeka vás nelimituje takmer nič. Ovplyvniť vás môže jedine odtieň stien, aby ste správne a vhodne zladili doplnky, medzi ktoré patrí aj koberec. Ak máte kúpeľňu v neutrálnych farbách, ako kontrast použite farebné uteráky alebo koberec. Popri tmavších odtieňoch obkladačiek vo vašej kúpeľni vyniknú farby, ako napríklad tyrkysová alebo vínovo červená, ktoré miestnosť oživia.

V prípade, že vaša kúpeľňa je biela, ste vo výhode. Vďaka farebným doplnkom ju môžete mať pravidelne inú. Vaša kúpeľňa tak bude vyzerať vždy inak. A to oceníte nielen vy, ale aj vaša návšteva.

Ak si zariaďujete novú kúpeľňu, na nič nezabudnite. Kúpeľňový textil v nej nesmie chýbať. Pod tým rozumieme nielen koberce či rohožky, ale aj uteráky, osušky či sprchové závesy a župany.

Na trhu sa nachádza množstvo obchodov, ktoré ponúkajú takéto doplnky aj do kuchyne. Ide o doplnky, no často sa bez nich nezaobídeme a dotvárajú atmosféru v danej miestnosti v dome.

Okrem kúpeľne si textilné doplnky môžete zaobstarať aj do záchodu. Tam sa najviac hodí vkusný koberček. Tí náročnejší môžu siahnuť aj po poťahoch na záchodovú dosku. Návšteva bude isto milo prekvapená a vy sa môžete pasovať za dokonalého hostiteľa.

Pomocou textilných doplnkov či dekorácií môže byť z vášho domova vždy iné miesto. Môžete ich pravidelne obmieňať, váš domov bude vždy moderný a návšteva sa v ňom bude cítiť určite príjemne a komfortne. Mať doma takýto pocit je predsa to najdôležitejšie.

You may also like