Darček, z ktorého sa potešia hneď dvaja

by spravca

Čas, kedy mnohí z nás už premýšľajú nad originálnym vianočným prekvapením, je opäť tu. Tipom, ktorý nikdy nesklame, môže byť romantický wellness pobyt, z ktorého bude mať radosť nielen obdarovaný.

Inšpirácií na originálne a atraktívne darčeky je mnoho. Dôležité je našich blízkych počúvať a ich nenápadné priania plniť. Stávkou na istotu v prípade žien môže byť šperk či dobrá kniha, parfum. Alebo pekný kúsok oblečenia či drahá kabelka. Muži skôr ocenia elektroniku, alebo dobrodružstvo v podobe nejakého zážitku.

Čo ako dvojica preferujete?

Pre zaľúbenú dvojicu môže byť tým pravým orechovým romantický wellness pobyt. Počas romantických chvíľ strávených príjemným relaxom bude mať radosť každý z dvojice. Kam sa vybrať?

Pri výbere wellness pobytu záleží predovšetkým od preferencií zaľúbencov, či sú skôr mestské typy a bude im vyhovovať jednodňová starostlivosť povedzme v butikovom hoteli v strede mesta, alebo sa radšej nechajú hýčkať v lone prírody, tam, kde nebudú na dosah spoločnosti, mobilom a povinnostiam. Najlepší relax je totiž ten, pri ktorom zabudnete na čas a dokonale sa uvoľníte.

Ak má byť wellness pobyt darčekom pre milovanú polovičku, určite si dajte záležať na výbere miesta. A samozrejme, pamätajte na to, že aj výber izby je dôležitý, hlavne pri niekoľkodňovom pobyte.

V prípade, že si túžite takpovediac vyhodiť z kopýtka a dopriať si štipku zaslúženého luxusu, stavte na kvalitu napríklad v Tatrách. Aj slovenské hotely vedia ponúknuť špičkové služby a reprezentatívne priestory. Len treba vedieť, kam sa vybrať. Stavte na odporúčania vašich blízkych alebo kamarátov, ktorí podobne strávené chvíle už absolvovali, hľadajte na internete zaujímavé ponuky a sledujte aj recenzie spokojných klientov.

Jedným z tipov na výnimočné miesto je pobyt v hoteli Grand Hotel Praha v Tatranskej Lomnici, ktorý dýcha históriou, no svojím interiérom a servisom sa radí medzi špičkové moderné hotely.

Zamierte do Tatier

Popri priestranných izbách či dokonale vybavených apartmánoch, v ktorých budete mať súkromie a ste pánmi svojho času aj jedálnička, je pýchou tohto hotela wellness centrum. Koncept tohto relaxačného útočiska je postavený na benefitoch ihličnanov a spája liečivé účinky byliniek, čerstvý tatranský vzduch a nesie sa v duchu kúpeľnej tradície, ktorá má v Tatrách svoju bohatú históriu.

Vybavenie wellness centra má hneď niekoľko originálnych prvkov. Počuli ste už o tom, že sa tu servíruje pravá tatranská voda, ktorá je výnimočná obsahom polodrahokamov?

Neodmysliteľnou súčasťou tejto oázy pokoja sú tradičné sauny ako fínska či parná, no aj infra sauna a bio sauna, v ktorej dokážete ako dvojica plnohodnotne zregenerovať telo i myseľ.

Intimita pod hviezdami

Pýchou tohto tatranského luxusného útočiska sú vonkajšie časti wellness zóny, kde sa nachádza sauna, ochladzovací bazén, vírivá vaňa či bazén s dokonalým výhľadom. Počas dňa sa dá obdivovať krása okolitej tatranskej prírody. Rozhľad na tatranskú kotlinu pod Lomnickým štítom vás naplní hrdosťou, večer vás uchváti nebo posiate tisíckami hviezd a pokoj, ktorým Tatry v noci dýchajú.

Dokonalý priestor si navyše môžete vychutnať celkom osamote, hotelový balík Romantika pod hviezdami umožní užiť si relax pod nebom plným hviezd len vo dvojici s fľašou sektu, misou ovocia a pralinkami. Vyhrievaný nekonečný bazén bude len tichým spoločníkom vašich láskyplných vyznaní…

Nechajte sa hýčkať nielen kúpeľom

Wellness nie je len o kúpaní a saunovaní. Aj so svojou polovičkou vyskúšajte masáže alebo relaxačné procedúry, ktoré môžete absolvovať aj vo dvojici. Keď budete vyberať prekvapenie pre svoju lásku, neobmedzujte sa pritom na tradičnú masáž alebo píling, ktorý si môžete dopriať kedykoľvek.

Vyberajte netradičné. V Tatrách siahnite po masáži s horskými bylinkami a kvetmi, v kúpeľoch sa nechajte hýčkať napríklad pravým zlatom, pre milovníkov čokolády objednajte sladké procedúry a fajnšmekrom piva objednajte kúpeľ v pive, vďaka ktorému sa vaše telo zregeneruje.

Aby vaša starostlivosť trvala čo najdlhšie, chvíle pôžitku si predĺžte napríklad čajovým rituálom, nechajte si naliať pohár vychladeného sektu, zahryznite do zdravých snackov a chvíle vo dvojici si vychutnajte plnými dúškami. Manikúra, pedikúra či starostlivosť o pleť vás tiež naplnia pôžitkom, ktorý sa prejaví spokojnosťou na vašej tvári.

Oddych, ktorý pomáha

Správna relaxácia je prospešná telu, aj duši. V uponáhľanej dobe je nesmierne dôležité vedieť oddychovať a vyčistiť si hlavu. Len tak dokážete podávať plnohodnotný výkon. Relaxácia by tak nemala byť len výnimočnou chvíľou darovanou pod vianočný stromček, ale každodenná priorita.

Ak je pre vás wellness pobyt nedosiahnuteľnou métou, premeňte svoju kúpeľňu na prvotriedne wellness centrum a oddýchnite si pri sviečkach, romantickej hudbe, vo dvojici či osamote.

Kúpeľ s lupeňmi ruží nakopne váš mozog k lepšej schopnosti učiť sa, mäta vás postaví na nohy, ak bojujete s chrípkou. Uvoľnenie od stresu hľadajte v prítomnosti levandule. Vaša pleť sa krásne hydratuje vďaka mliečnemu kúpeľu.

Ak spojíte príjemné s užitočným, oživíte aj partnerský stereotyp a priblížite sa svojej polovičke ešte viac.

You may also like