Vedeli ste, že vďaka čisteniu fasády môžete zvýšiť hodnotu vašej nehnuteľnosti?

Vedeli ste, že vďaka čisteniu fasády môžete zvýšiť hodnotu vašej nehnuteľnosti?

Vedeli ste, že vďaka čisteniu fasády môžete zvýšiť hodnotu vašej nehnuteľnosti?

by spravca

Presne tak. Umývanie fasády nie je iba estetickým rozmarom bohatých. Prináša množstvo výhod, ktoré ocenia majitelia domov, bytov či chát. Pozrite sa, prečo je pre vás čistenie fasády tou správnou voľbou.

Nejde len o to, akoby vyzerá zvonka, ale aká je zvnútra

Znečistená fasáda sa zvyčajne prejavuje čiernymi, zelenými alebo čiernymi povlakmi. Pokrývajú veľkú časť jej plochy, čím jej uberajú na kráse. No i na kvalite.

Tento povlak vo väčšine prípadov tvoria plesne, riasy, machy alebo lišajníky, ktoré jej povrch pomaly rozožierajú. Keď im dovolíte, aby sa im darilo, riskujete vznik dier a prasklín. A v tom prípade sa už pozeráme na vysoko nákladnú opravu fasády.

Prevencia je liečbou

Tomuto problému sa môžete veľmi jednoducho vyhnúť. Čistenie fasády je jednoduché, efektívne a najmä investične výhodné. S čistou fasádou prichádza aj lepšie ohodnotenie nehnuteľnosti a následná vyššia suma za jej predaj či prenájom. Je totiž zárukou dlhej výdrže.

Ekologické čistenie fasád - Bomba fasáda

Ekologické čistenie fasád – Bomba fasáda

Kedy je najlepšie dať si vyčistiť fasádu?

Umývanie fasády sa dá realizovať po celý rok. Jarné a letné mesiace sú však ideálne kvôli slnku, ktoré jednoduchšie fasádu vysuší.

A ako také čistenie vôbec prebieha? Ozvete sa firme na čistenie fasád. Ak máte šťastie, ponúka bezplatnú ukážku a príde za vami kdekoľvek na Slovensku. Dohodnete sa na sume za čistenie fasády a dátume.

A tu sa prístupy firiem na umývanie fasád rozchádzajú. Spoločnosti, ktoré používajú vysokotlakové čistenie vám uvedú sumu za svoju prácu, no nevarujú vás, že si ešte priplatíte za elektrinu a vodu, ktorú budú “ťahať” priamo od vás.

Druhou alternatívou je ekologické čistenie, ktoré používa valčeky a štetce. Na Slovensku takéto umývanie fasády realizuje iba jedna firma, a to Bomba Fasáda.

Zároveň vyvinula aj 100 % rozložiteľný ekologický roztok, ktorý šetrí životné prostredie. Navyše, vašu fasádu aj zakonzervuje, čím ju ochráni pred vlhkosťou.

Ponúka bezplatnú ukážku kdekoľvek na Slovensku. Tak prečo to nevyskúšať a nedodať svojmu domu alebo bytu pridanú hodnotu?

 

You may also like