Zakladanie spoločnosti bez byrokracie? Nie je to len sen

by spravca

Dnes je v mnohých prípadoch výhodnejšie mať vlastnú eseročku ako životnosť. Ak patríte aj vy do tejto skupiny, pripravte sa na to, že pri zakladaní spoločnosti s ručením obmedzeným ochutnáte legendárnu slovenskú byrokraciu. Aj keď Slovensko investovalo do informatizácie verejne správy miliardu eur, výsledky sú takmer nulové, aj preto takmer všetko musíte vybaviť osobne na úradoch. Celý proces založenia eseročky trvá približne 14 dní plných behania po úradoch, vyplňovania formulárov a státia v radoch. Chcete sa tomu vyhnúť?

Nechajte to na externú spoločnosť

Najjednoduchšou možnosťou, ako sa tomuto procesu vyhnúť, je nechať to na niekoho iného. Ak sa pýtate, že kto by bol ochotný podstúpiť toto všetko za vás, existujú spoločnosti, ktoré sa zaoberajú zakladaním spoločností na kľúč. Napríklad Online Invest založí pre vás eseročku presne podľa vašich požiadaviek a vrátane všetkých poplatkov už za 244 eur. Vy iba raz navštívite daňový úrad, podpíšete potrebné dokumenty a Online Invest urobí za vás všetku „čiernu prácu“.

Možnosťou je aj ready made firma

Jedinou nevýhodou, ktorú nijako nemôže ovplyvniť ani Online Invest, je, že založenie spoločnosti trvá približne dva týždne. Ak potrebujete začať podnikať skôr, ideálne hneď, nemusíte rozdávať úplatky na všetkých úradoch, existuje legálny spôsob, vďaka ktorému budete majiteľom aktívnej firmy do 24 hodín. Predaj eseročiek vám toto všetko dovolí. Kúpite si už existujúcu spoločnosť s obchodnou históriou, alebo bez nej, a vďaka tejto kúpe môžete začať podnikať prakticky okamžite.

Chcete sa dozvedieť viac o ready made spoločnostiach, zakladaní firmy či výhodných virtuálnych sídlach? Navštívte stránku Onlineinvest.sk.

 

 

You may also like