Situácia na Ukrajine sa opäť vyhrotila Vzájomné obviňovanie a ďalšie nevinné obete

by spravca

Situácia na Ukrajine sa opäť vyhrotila

Vzájomné obviňovanie a ďalšie nevinné obete

Novinky na Ukrajine iba potvrdzujú, že situácia sa tu ani zďaleka neupokojila. O život prišli hneď štyria ukrajinskí vojaci. Ďalších osemnásť bolo zranených. Tieto hrôzy prinieslo povstalecké ostreľovanie vládnych pozícii na  východe Ukrajiny, ktoré sa odohralo začiatkom novembra. Ako tvrdí ukrajinská armáda, delostrelectvo na oplátku zabilo pri meste Horlivka dvadsať povstalcov.

magazines.sk 2

Podľa Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu Európy (OBSE) prekročilo hranice z Ruska na Ukrajinu netypické množstvo vojakov. Časopisy na internete, televízia, rozhlas i printové média informovali, že Moskva a Kyjev sa navzájom obviňujú. Prímerie, na ktorom sa obe strany dohodli, sa naďalej porušuje.

Podľa tlačového strediska vládnej vojenskej operácie v Luhanskej a Doneckej došlo k 44 prípadom ostreľovania armády. Armádne stanovisko bolo aj pri meste Debalceve, no i v obciach Kamjanka a Pavlopil. Mali by sme sa mať na pozore. V žiadnom prípade by sem nemal nikto cestovať a sledovať aktuality v priamom prenose. Rebeli totiž strieľali aj na civilné objekty.

V Luhanskej oblasti to nie je o nič lepšie. Povstalci používali ručné zbrane a mínomety. Až v 43 prípadoch sa ich terčom stali práve civili. Útočili dokonca na obytné domy, školy a škôlky.

Podľa skupiny OBSE, prešlo cez  priechody Gukovo a Doneck okolo 650 mužov i žien v uniformám. Presuny ruských vojakov a výzbroje z Ruska na Ukrajinu boli v uplynulých dňoch rekordné. Situácia je skutočne napätá a náš magazín sa domnieva, že to nebude koniec.

Obvinenia proti Rusku zo strany Kyjeva a NATO sú založené na údajnom zasielaní posily proruským povstalcom na východe Ukrajiny, ako aj ťažkej výzbroje, tankov, diel, obrnených transportérov a protilietadlových systémov. Aj keď to Moskva zásadne popiera, zaznamenaných je niekoľko takýchto vojenských konvojov.

Obvinenia odmieta aj ruský zástupca Alexander Pankin. Konkrétne zamietol počty, ktoré podľa ukrajinského veľvyslanca Jurij Serhijeva predstavujú 200 tankov, 1600 áut, 640 delostreleckých prostriedkov, 191 lietadiel a 121 bojových vrtuľníkov. Viaceré časopisy online budú zaiste situáciu i naďalej monitorovať, tak uvidíme, čo nám prinesú najbližšie dni.

Zdroj: ekonomika.etrend.sk

Foto: dollarphotoclub.com

You may also like

Leave a Comment