Posilňovanie? Vyskúšajte ho na stoličke

by spravca

Cvičiť sa dá dnes už takmer hocikde. Okrem fitness centra môžeme využívať parky, záhrady, work-out zóny, ale aj pohodlie vlastného domova. Ak nemáte veľa času, alebo ste na materskej, či často pracujete z domu, vlastná obývačka vám na tréning určite znie ako najlepší nápad. Chcete však vyskúšať niečo nové? Máme pre vás tipy na nové cviky ku ktorým nepotrebujete nič iba chuť na cvičenie a stoličku.

Nič neupúta mužské oko viac, ako štíhly pás. V kontraste s vašimi bokmi zdôrazňuje vašu ženskosť. Problém však nastáva, ak sa mu pravidelne nevenujete. Začne sa strácať a pomaly môže splynúť tak, že ho nebude ani vidno. Vtedy začínate v skrini hľadať opasok, aby ste si ho aspoň trochu zvýraznili. Je ale ešte jedna možnosť. Vytvarujte si ho počas sedenia na stoličke. Či počas prestávky pri práci s počítačom, alebo medzi hľadaním nových topánok na internete. Pohodlne si sadnite, ideme na to.

Postava antickej bohyne

Účinok tohto cviku spočíva v rovnom chrbte a otáčaní sa do strán. Popri sedení na stoličke sa otáčajte do oboch strán. Doľava a potom doprava a to tak, že boky sú stále na jednom mieste, nedvíhajú sa. Na jednej strane na pár sekúnd zastavte a potom sa otočte do druhej strany a opakujte 10-krát. Ak v práci veľa sedíte, poteší vás, že okrem posilnenia brušných svalov si natiahnete aj chrbticu. To pomôže zamedziť  bolesti chrbta a budete sa cítiť fit. Ďalší level je potom už len posilňovanie chrbtových a brušných svalov len tým, že sedíte, dokonca bez pohybu. Na to však potrebujete stoličku, ktorá má pohyblivý sedák na pružine. Sedadlo má výkyvovú funkciu a vaše telo drží stále v strehu, aby ste sedeli v tej najsprávnejšej polohe aj osem hodín.

Dolné bruško nevynechajte

Tento cvik je tiež založený na vytáčaní tela. Posilníte ním dolné a šikmé brušné svaly, ktoré prispievajú k dokonalému tvaru vášho tela. Sedíte rovno, pár centimetrov od operadla, neopierajte sa.  Pravé koleno dvíhajte ku hrudníku a dotknite sa ho ľavým lakťom. Ruky by mali byť za hlavou ako pri klasických sklápačkách. Stále sa vytáčajte do opačnej strany, pri pohybe naspäť ste v pôvodnej polohe, kde ste začali. Kolená môžete vystriedať, alebo začať jedným a po sérii vymeniť. Rozdiel oproti tzv. brušákom je len v tom, že posediačky nepotrebujete žiadnu podložku, stačí vám kvalitná stolička. Jedna séria má 15 opakovaní.

„Vzlietnite“ k osiemu pásu

Tento cvik pripomína nejakú detskú hru. Akoby ste sa hrali na lietadlo. Ruky máte v 90-stupňovom uhle, v úrovni ramien. Ľavá ruka smeruje k pravej špičke a naopak pravá ruka k ľavej špičke. Opakujte minimálne 20-30 krát. Už po mesiaci uvidíte ako tuk z bruška mizne a váš nadobúda želaný tvar. Posledný cvik je aj na trávenie. Sadnite si rovno, chrbát neopierajte. K hrudi priťahujte koleno, pričom chodidlá sú vo vzdialenosti šírky ramien. Ak chcete brušné svaly poriadne precvičiť, ruky by ste mali mať tesne pod jabĺčkom. Kolená dvíhajte 20-30-krát.

 

You may also like