Aké zľavy dokážu ponúknuť poisťovne?

by spravca

Povinné zmluvné poistenie nie je lacný špás, no povinnosti uzavrieť ho pre každé z Vašich vozidiel sa nevyhnete. Poisťovne však ponúkajú rôzne zľavy a bonusy, ktoré potešia nejednu peňaženku.

Cena PZP na základe vášho profilu

Počas výpočtu ceny PZP poisťovne v prvom rade berú do úvahy Váš osobný profil a históriu. Nespôsobili ste počas svojej šoférskej praxe žiadnu dopravnú nehodu? Výborne! Povesť zodpovedného vodiča si udržte – aj vďaka nej platíte menej. Niektoré poisťovne poskytujú zľavy z PZP ľuďom nad 30 či 35 rokov. Tak isto vodičom s rodinou, ktorí vo všeobecnosti jazdia opatrnejšie. Ak ste dôchodca, či majiteľ preukazu ZŤP, viete sa dostať k zľave až 50% z ceny povinného zmluvného poistenia.

Nováčikovské zľavy a zľavy za vernosť

Mnoho poisťovní vás odmení, keď u nich podpisujete zmluvu po prvýkrát. Zľavy z ceny PZP dokážu byť naozaj lákavé, niekedy až 50%. V iných poisťovniach Vám ponúknu vernostné zľavy. Čím dlhšie máte u nich povinné zmluvné poistenie uzavreté, tým lepšie. Výhodu získate aj vtedy, ak poistíte viacero vozidiel v jednej poisťovni. Ak Vaša spoločnosť vlastní viacero služobných vozidiel, dozaista sa o nejakej zľave z povinného zmluvného poistenia informujte.

Zľava z PZP aj vďaka ekologickému vozidlu

Niektoré poisťovne rady ocenia, ak prispievate k ochrane životného prostredia ekologickým vozidlom. Zľava z PZP môže byť v tomto prípade okolo 10%. Inde získate zľavu, ak uzatvoríte povinné zmluvné poistenie online.  Rozhodli ste sa pre ročné platby PZP? Aj vďaka tomu ušetríte. Hoci sú mesačné splátky povinného zmluvného poistenia pohodlnejšie, poisťovne obľubujú, keď  sumu poistného platíte v ročných intervaloch.

Pre poisťovne sú rôzne zľavy a bonusy nástrojom ako prilákať nejedného zákazníka. Prečo ich nevyužiť a neznížiť cenu vášho PZP na minimum? Stačí využiť niektorú z online kalkulačiek PZP a výsledok máte za pár minút v pohodlí domova.

 

You may also like