Tieto chyby robíte pri cvičení najčastejšie!

by spravca

Cesta za dokonalým telom a plochým bruškom býva väčšinou dlhá a niekedy i dosť zložitá. Nejednej žene sa perfektné brucho nedarí dosiahnuť kvôli tomu, že sa pri cvičení dopúšťa niekoľkých závažných chýb. Na čo si dať pozor? Sexy pevné brucho nedocielite, keď nebudete cvičiť pravidelne a jesť zdravo. Tieto dve pravidlá asi už dobre poznáte a ak nie, tak už áno. Samozrejme, že sa vám to nemusí dariť i v prípade, že tieto pravidlá dodržiavate. Možno sa dopúšťate zlozvykov či rôznych chýb, ktoré si ani neuvedomujete.

Len kardio

Je super, že ste sa rozhodli pravidelne cvičiť. Pokiaľ ale vážne chcete so svojim bruchom niečo spraviť, nestačí len tancovať zumbu alebo sa prebehnúť na bežiacom páse. Bohužiaľ, mnoho žien praktizuje len kardio a vynecháva posilňovanie. Myslia si, že hlavné je spaľovať a spaľovať. To nie je pravda! Určite je kardio cvičenie dôležité, ale musíte ho kombinovať i s posilňovaním, aby bol efekt dokonalý.

Zle dýchate

Určite si musíte dať pozor na to, ako počas cvičenia dýchate. Aj takáto drobnosť výrazne ovplyvňuje celkový efekt vášho tréningu. Pri aktivácií svalov je nutné vydychovať, aby došlo k úplnému skráteniu svalstva. Nadýchnite sa pri návrate do pôvodnej polohy. Ak robíte cvik „sed-ľah“, vydychujte vo chvíli, keď sa zdvíhate smerom hore.

Preháňate to s cvičením

Jedným z problémov môže byť aj to, že to s cvičením preháňate.  Nadmerné cvičenie a každodenné zaťažovanie svalov nemá pre organizmus ten správny účinok. Svaly potrebujú regeneráciu. Ideálne je striedať dni, kedy posilňujete a dni, kedy si idete zabehať.

 

FOTO: © hagamera / Dollar Photo Club

You may also like