Čo robiť ak sa dostanete do protismeru na diaľnici

by spravca

Už len pri predstave jazdy v protismere na diaľnici sa väčšina z nás začne potiť od stresu. Stať sa to môže veľmi jednoducho, hlavne keď vodiči často sledujú pozornejšie navigáciu ako samotnú cestu. Ak sa v podobnej situácií náhodou ocitnete, to najlepšie čo môžete spraviť, je zastaviť čo najskôr bezpečne na krajnici a zapnúť výstražné svetlá.

Nepokúšajte sa otočiť alebo ísť v protismere na najbližší zjazd. Následky môžu byť oveľa horšie ako prípadné problémy s políciou. Po odstavení vozidla a zapnutí výstražných svetiel si oblečte reflexnú vestu v prípade, že budete vystupovať z auta a zavolajte na číslo 158. Polícia sa už postará o váš bezpečný zjazd z diaľnice.

Môžete skúsiť výhovorku, že ste len chceli vyskúšať váš nový Opel Crossland na diaľnici a z toho nadšenia ste celkom zablúdili. Kredit vám to u príslušníkov polície zrejme nezvýši a pokutu budete musieť zaplatiť aj tak.

Mimochodom, ak sa nabudúce dostanete na diaľnici do toho správneho smeru, nezabudnite vyskúšať Opel Astra Eye Safety System, ktorý okrem iného sleduje bezpečnú vzdialenosť od áut v troch nastaviteľných úrovniach. Ak teba budete trošku viac pozerať do navigácie, Astra vám dohliadne na cestu.

 

You may also like