Prečo je Opel Adam výnimočný?

by spravca

Opel Adam je sám o sebe zaujímavá tvorba. Duchom a aj dizajnom je to mestské auto. Krátke, útulné, s dvomi, respektíve tromi dverami, ak počítame kufor. Prichádza teda s pôvabom jemu vlastným, takže ho netreba hneď považovať za nákupnú krabicu na kolesách pre tých, ktorí majú na neho rozpočet.

V skutočnosti je o Opel Adam veľa zaujímavých možností. Môžete skúsiť ten s 1,4 litrovým atmosférickým benzínovým motorom s 86 HP a 130 Nm alebo lepšiu verziu s 98 HP. Ďalším, ešte lepším je turbo 1,0 litrový trojvalcový benzín, ktorý bol navrhnutý tak, aby mohol konkurovať drobným dvojvalcovým turbodúchadlám spoločnosti Fiat. Je tu aj ešte slabšia verzia s objemom 1,2 litra. Všetky z nich sú s päťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Keď už hovoríme o zariadení, Opel Adam prichádza s ohromujúcou ponukou doplnkov. Prišli hneď tri verzie. Výbavou nabitý a nadupaný SLAM, zábavy a šťastný JAM a štýlový GLAM.

Cena týchto aut začína niekde okolo 11 500 €, takže je to pomerne adekvátne. Dokonca aj nadupaný SLAM a s ním spojenú radosť z jazdy dostanete za približne 15 000 €.

Vo vnútri auta pretrváva dobrá atmosféra. Interiér je natretý rovnakou farbou ako exteriér, takže to dodáva šťastnej a retro nálade. Vpredu je dostatok priestoru a kabína je svetlá, otvorená a vzdušná. Vyšší ľudia nebudú mať problémy so sedením a rovnako si nebudú búchať hlavu o strechu ani o dvere. Prekvapivo je tam aj priestor pre dvoch dospelých ľudí na zadných sedadlách. Podobne ako to má Opel Corsa alebo Opel Astra, čo sú však väčšie autá. Dvere sú dostatočne široké, takže nasadanie je pohodlné a bezproblémové. V tomto prípade však obsah kufru nepoteší nákupné maniačky, to sa však pri 3,7 metrovom aute dá očakávať.

Interiér je celkovo príjemný. Môžete si dokonca zakúpiť luxusný palubný počítačový systém s množstvom informácií, ovládanie médií na volante, ktorý má svoj vlastný unikátny a moderný dizajn. Jednotka klimatizácie je taktiež dosť dobrá a veľmi rýchlo ochladí pomerne malý interiér. Ak zapnete svetlá, dotykový displej sa prepne z pôvodnej na príjemnejšiu farbu a rovnako sa farba prepína pri vjazde do podzemného parkoviska alebo pri jazde v noci. Všetky tlačidlá a gombíky sú ľahko dostupné, poloha vodiča je pohodlná a prirodzená, dokonca aj športová a pedále sú dobre položené a rozmiestnené. Opel Adam je celkovo dobre hodnoteným autom, vhodným do mesta.

You may also like