Biela farba vo vašej domácnosti. Nový trend, ktorý si zamilujete!

by spravca

Niekto z nás môže vnímať bielu farbu ako neutrálnu, pre niekoho iného ide zas o symbol čistoty a ďalší nedá dopustiť na klasiku, ktorá sa v dnešnej dobe stáva čoraz viac populárnejšou. Opäť. Biela farba je farbou zimy a snehu, no vôbec nemusí pôsobiť chladným domom, ako sa na prvý pohľad možno zdá.

V obývacej miestnosti sa biela farba vyskytuje skôr sporadicky. Najčastejšie môžete vidieť bielu sedačku či konferenčný stolík, ale tiež koberec či záves. Na hnedej sedačke nádhere vynikne biela kožušina a na stolíku zase vysoká biela váza. Biela farba nádherne vynikne či už v podobe nábytku alebo doplnkov, takže výber závisí len a len na vás. Biely nábytok sa ťažšie kombinuje s prírodnými materiálmi, no pokiaľ to zvládnete, výsledok môže stáť naozaj za to! Pokiaľ ste sa rozhodli využiť túto farbu vo vašej spálni, verte, že neoľutuje! Biele skrine, biele steny či záclony na oknách pôsobia nádherným čistým dojmom. Z pocitového hľadiska je výber tejto farby do spálne optimálny, a to najmä kvôli tomu, že pôsobí mierne chladným, ale zároveň útulným dojmom.

Kombinácia s inými farbami

Vďaka svojej neutralite môžete bielu farbu spojiť s akoukoľvek inou. Má ale tiež viacero schopností zjednotiť niekoľko farebných kontrastov, zjemniť výraznú či príliš agresívnu farbu alebo rozjasniť jemnú farbu. Skvelo vyzerá v spojení s modrou či červenou, ale tiež s béžovou alebo marhuľovou. Táto farba sa hodí nielen do kuchyne, ale tiež do kúpeľne, takže sa ju nebojte využiť v celom vašom interiéri.

 

FOTO: © yurmary / Dollar Photo Club

 

You may also like